• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Channa sp. laos fireback

#1
Witam, czy podany gatunek wężogłowa nadaje się do akwarium 375l (nie jednogatunkowego)?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Albo się nadaje albo się nie nadaje. Zależy jakie masz tam parametry wody. No i z czym go chcesz połączyć... Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Tzn. chodzi mi o warunki wielkościowe. Na razie żadnej obsady tam nie ma. Ale myślałem właśnie o parce tych wężogłowów, haremie wielkopłetwów i rakach z Azji Płd.-Wsch. (Cherax). Wiem, że skorupiaki to bardziej zasadowa woda, ale myślę, że dałoby się przyjąć jakiś kompromis, bo channy przecież w skrajnych kwasotach nie żyją Smile .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Z czasem towarzystwo zostanie zjedzone, taki zbiornik w sam raz na parę tych wężogłowów. Po drugie temperaturowo chyba się też nie zgrają.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Temperaturka chyba jest ok., wydaje mi się że należą do tych wężogłowów, które nie potrzebują dużych spadków temperatury wody. Tylko, o ile rozumiem, że macropodus opercularis może skończyć w żołądku wężogłowa, to jakoś nie widzę tego w przypadku 12-centymetrowych raków. :/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ch. sp laos fireback to tropicalny wężogłów, który nie potrzebuje zimowania, jak te subtropikalne. Dlatego pisałem o temperaturze. Co do rozmiaru raków i wężogłowów, wężogłowy potrafią połknąć bardzo duże ofiary, jeśli nie zjedzą go odrazu, to okaleczą. One potrafią dorosnąć do 25 cm, a ich szczęki cudownie sobie radzą z pancerzem.

Jeśli byś chciał takie połączenie spróbuj z mniejszymi wężogłowami, Channa andrao, Channa bleheri.

Choć ja pewnie bym postawił tylko na Channa sp. laos fireback
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Bleheri i andrao podobają mi się nawet bardziej, ale niestety nie mam warunków by je przezimować Sad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości