• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Blednięcie i apatia u Ramirezek i neonów po kuracji Tropical Ichtio

#1
Akwarium 54l
Obsada to 4 Ramirezki i 13 simulansów.
Azotany 2
Temperatura 26
Woda RO

Ryby jakieś dwa, trzy tygodnie temu dostały ospy. Z mojej winy z resztą bo podmieniłem za zimmą wodę. Białe kropki zobaczyłem od razu jak się pojawiły czyli 12h po podmiance. Kupiłem Tropical Ichtio, podniosłem temperaturę do 30 stopni i dobrze napowietrzałem. Po tygodniu stosowania kropki znikły więc zaprzestałem stosować lek, zmniejszyłem temperaturę i częstymi podmianami oczyściłem wodę z chemii.

Po kuracji ryby straciły kolory ale zachowywały się normalnie. Pomyślałem że muszą dojść do siebie ale ryby zaczeły być apatyczne. Z każdym dniem coraz bardziej. Utrata kolorów też postępowała.

Na dzień dzisiejszy neony są przeźroczyste z neonowym paskiem. Zero niebieskiego i czerwonego... Pływają w idealnej ławicy przy dnie. W zasadzie walczą z prądem a nie pływają. Apetyt mają średni.

3 Ramirezy jedzą z apetytem i w zasadzie tylko wtedy się ruszają. Pozostały czas stoją w miejscu przy dnie lub nawet opierając się o nie. Dwie większe ze spranymi kolorami a mniejsza jest już szara. Czwarta najmniejsza Ramireza nie pobiera od wczoraj pokarmu i jest koloru brunatnego. Na ciele ma czeroną kropkę która dzisiaj zrobiła się biała do okoła i jak by odstaje. Widać że ratunku dla niej nie ma Sad . Jedna z dużych Ramirez czasami porusza się takimi mikro skokami ale nie zawsze.

Czytałem o chorobach ryb ale tyle chorób pasuje do tych objawów że nie mam pojęcia co robić. Jutro jeszcze mam szanse kupić jakiś zajzajer w zoologu bo inaczej wątpie żeby nie padły wszystkie.

Jeżeli czegoś ważnego nie napisałem to pytajcie. Będę wdzięczny za pomoc.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
   

Ramirezka w najgorszym stanie nocy nie przetrwała. Słabo to widać na fotce ale nad skrzelą ma ubytek który powstał z czerwonej kropki. Pozostałe ryby bez zmian.

Ma ktoś jakieś pomysły ?

Póki co zwiększyłem napowietrzanie.

Nie wiem czy to pomoże ale wrzucam zdjęcia jeszcze żyjących trzech Ramirezek.

Mała samiczka

   

   

I większa parka

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Na tym zdjęciu widać czerwone kropeczki które mnie niepokoją.

   

Albo jednak nie widać po zmniejszeniu zdjęcia...
Za to przeźroczystość neonków możba zobaczyć.

Na prawde nikt nie ma pomysłów co to może być ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
A czym karmisz, karmiles?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Mrożonki kryl, mysis, larwy komara, artemia, oczlik. Tropical soft line, denerle dla paletek, pokarmy tetry dla wszystkożernych. Spirulina JBL.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ja widze tutaj paradoks z podlozem... 
Mimo wszystko ramirezy kopia i przesiewaja piasek przez skrzela a ze zwirem nie moga tego zrobic.
Przeanalizuj czy w ostatnim czasie nie robiles mic innego w akwa niz dotychczas, albo czy ospa byla ospa
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Ospa chyba była ospą skoro po kuracji na ospę zniknęła. Objawy też pokrywały się z opisem choroby. Piasek oczywiście był by lepszym podłożem ale czy może to być przyczyną dolegliwości o których pisałem ?

A jeżeli chodzi o krwistą kropkę czy też kropki na boku samicy. W jakich chorobach występuje takie coś? Gdybyście mnie trochę naprowadzili mógłbym poczytać i dopasować chorobę oraz leczenie...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Jak dla mnie szlag trafił biologię i ryby są zatrute związkami azotu. Badałeś poziom NH3/NH4 oraz NO2?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Badałem NO2 które wynosi zero i NO3 które wynosi 2.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Ja tez sklanialbym sie do tego co Ruki... Biologia umala...
Jak dlugo funkcjonuje akwarium ? 
Jak wyglada aktualna sytuacja ? 
Czym karmisz ryby ? 
Robiles ostatnio podmiane wody ? 
Krwista kropka moze byc np uszkodzeniem mechanicznym podczas ocierania sie ryb o korzenie podczas ospy. 
Chorob ryb jest dosc duzo i kilka objawow mozna podpiac pod kilka chorob wiec nikt nie da ci odpowiedzi patrzac na zdjecie i czytajac jakis opis.
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości