• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Wkład filtracyjny, który nie zmienia parametrów wody

#19
(07-12-2019, 19:34 PM)barttsw napisał(a):
(07-12-2019, 19:15 PM)zenek_8 napisał(a): W tej chwili podaje co2 żeby trochę zakwasić i zbić ph. Poza tym dodaje liście ketapangu i wywar z szyszek i wyciąg z liści migdałecznika. Nie przepuszczam już wody przez torf bo została mi jedna pielęgnica więc dopóki nie zrobię restartu dezynfekcji obsady na nowo to tak musi być.
Siporax nie zwiększył GH tylko samo ph. Zmierzyłem KH i w siporaxie wyszło 6 a w lawie wyszło 3. Dlatego szukam wkładu który nie będzie podwyższał ph.


(07-12-2019, 18:05 PM)barttsw napisał(a): Po.poerwsze wodą ro nie ma opcji na ph 6.2 dwa nie mierz ph A mierz kh bo czym dłużej tym  mniej co2 w wodzie A za tym idzie ph do góry
Nie powielanie tych bredni
Siporax to sera i niema innego siporaxu I on nie zatwierdza jak robisz tak test to nie dziwię się że takie brednie ci wychodzą
Zakwaszasz czymś wodę ?
Dlaczego nie ma opcji? Czyli testy kropelkowe JBL oszukują? U mnie czyste RO testy na ph pokazują między 4 a 4,5
Już.mateusz to wyjaśnił A Ty kolego naprawdę wróć do podstaw i tu nie mówię złośliwie
Nie mierz wody zagazowanej bo wtedy wychodzą takie brednie jak nie zakwasza wody to ph będzie 7+ i chemi wody nie zmienisz
Ale ja nie mierze wody zagazowanej. Wkładam media filtracyjne czy piasek do pojemnika zalewam czystym RO zamykam i sprawdzam po kilku dniach. Nie zalewam tego wodą z akwarium.
A wracając do tematu jakie jeszcze wkłady do filtrowania polecacie. Co myślicie o wkładzie Neo Media Pure?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Wkład filtracyjny, który nie zmienia parametrów wody - przez zenek_8 - 07-12-2019, 20:24 PM

Skocz do:


Browsing: 3 gości