• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Wkład filtracyjny, który nie zmienia parametrów wody

#21
I odnośnie lawy to mogę potwierdzić. Używam jej już od 4 lat i nigdy nie zauważyłem, aby podnosiła twardość. Dodatkowo ma największą powierzchnię porowatą. Jestem mega zadowolony.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Najlepiej ze wszystkich wypadają gąbki Tongue
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
(04-01-2020, 13:58 PM)skrzatekMK napisał(a): I odnośnie lawy to mogę potwierdzić. Używam jej już od 4 lat i nigdy nie zauważyłem, aby podnosiła twardość. Dodatkowo ma największą powierzchnię porowatą. Jestem mega zadowolony.

Marcin od tego pana nie chce nic widzieć mi od niego rozpuszczalna się ( nie tylko j mnie )podbijają kh A co za tym idzie wzrastało ph do granic 8.0 I używała w zastraszającym tempie z 25l zostało jakieś 17l A odnośnie prywatności to kulki maspecta lawe bije na łeb na szyję
Może masz jeszcze z tych dobrych dostaw
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
(04-01-2020, 15:21 PM)barttsw napisał(a): Marcin od tego pana nie chce nic widzieć mi od niego rozpuszczalna się ( nie tylko j mnie )podbijają kh A co za tym idzie wzrastało ph do granic 8.0 I używała w zastraszającym tempie z 25l zostało jakieś 17l A odnośnie prywatności to kulki maspecta Bo Ja ws/Ustki na łeb na szyję
Może masz jeszcze z tych dobrych dostaw

Jak ktoś to przetłumaczy to proszę o info! Confused
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
@barttsw a od kogo miałeś tą lawę ?
Jeśli nie chcesz tutaj to napisz mi pw
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Od blue-line
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
(04-01-2020, 15:21 PM)barttsw napisał(a): Marcin od tego pana nie chce nic widzieć mi od niego rozpuszczalna się ( nie tylko j mnie )podbijają kh A co za tym idzie wzrastało ph do granic 8.0 I używała w zastraszającym tempie z 25l zostało jakieś 17l A odnośnie prywatności to kulki maspecta lawe bije na łeb na szyję
Może masz jeszcze z tych dobrych dostaw

Bartek, patrz, a ja nie narzekam. Nawet ostatnio otwierałem (po 9 miesiącach) kubeł i nie zauważyłem aby było tej lawy mniej. kH mam cały czas na poziomie 1 tak jak z RO, także jest ok. Także może miałem szczęście albo Ty pecha.

(04-01-2020, 16:19 PM)thaz napisał(a):
(04-01-2020, 15:21 PM)barttsw napisał(a): Marcin od tego pana nie chce nic widzieć mi od niego rozpuszczalna się ( nie tylko j mnie )podbijają kh A co za tym idzie wzrastało ph do granic 8.0 I używała w zastraszającym tempie z 25l zostało jakieś 17l A odnośnie prywatności to kulki maspecta Bo Ja ws/Ustki na łeb na szyję
Może masz jeszcze z tych dobrych dostaw

Jak ktoś to przetłumaczy to proszę o info! Confused

Czyli, że autor pisze, że jego lawa, którą nabył w sklepie rozpuszcza się (kruszy) i podnosi mu pH w wodzie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Marcin 4 lata temu może jeszcze była dobra
Przez ostatni rok jest istna tragedia kilkadziesiąt znajomych mi mówili że to nie ta lawa co kiedyś
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Koniec świata..nawet wulkany sie wyczerpują Tongue
Lawy nigdy nie zastosuję, byłem zadowolony ale tyle z niej syfu naleciało że daruje sobie. Wole coś co nie trzeba czyścić czyli KALDNES, kulki MaxSpecta itp.
Gąbki i wata na mechanikę nie ma sobie równych i zawsze będę stosował z naciskiem na watę.
Wymieniam zamiast czyścić Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Kaldnesa nigdy nie stosowalem Ale też wolę media których nie trzeba czyścić i właśnie stosuje połączenie siporax z kulkami i spisuje się rewelacyjnie oraz wspomagacz hydroponika
Co do mechaniki wolę do sumpa dowalic gąbek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości