• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Wkład filtracyjny, który nie zmienia parametrów wody

#11
(03-03-2018, 22:43 PM)sbc napisał(a): To są ciągle krzemiany.
Gadasz jakby Ci szyby z których zrobione jest akwarium zmieniały parametry wody.
Może coś innego miało wpływ.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
No ok, mocno uogólniłem, ale gadanie, że siporax to nie ceramika to tak jakby mówić, że OptiWhite to nie szkło.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
No ale właśnie tak jest.
Spora robi się ze spienionego szkla zmieszanego z chlorkiem sodu.
Po zastygnieciu chlorek jest wyplukiwany.
Szeroko stosowany jest w morszczyznie gdzie jest zastepstwem skały.
Tam nie ma miejsca na badziewne produkty!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Witam
Proszę o podpowiedź z jakiej firmy kupić siporax aby nie zmieniał parametrów wody? Kupiłem Siporax sery zalałem wodą RO i po kilku dniach ph jest co najmniej 7.4 a tą samą wodą zalałem otoczaki które planuje włożyć do zbiornika po restarcie i tam woda ma ph 6.2 Chciałbym jakieś dobre złoże które nie będzie mieszać w parametrach obecnie mam ceramikę i bio lawę ale lawa też trochę podnosi ph i nie jest już ogólnie polecana jak czytam na forum.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Po.poerwsze wodą ro nie ma opcji na ph 6.2 dwa nie mierz ph A mierz kh bo czym dłużej tym mniej co2 w wodzie A za tym idzie ph do góry
Nie powielanie tych bredni
Siporax to sera i niema innego siporaxu I on nie zatwierdza jak robisz tak test to nie dziwię się że takie brednie ci wychodzą
Zakwaszasz czymś wodę ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
W tej chwili podaje co2 żeby trochę zakwasić i zbić ph. Poza tym dodaje liście ketapangu i wywar z szyszek i wyciąg z liści migdałecznika. Nie przepuszczam już wody przez torf bo została mi jedna pielęgnica więc dopóki nie zrobię restartu dezynfekcji obsady na nowo to tak musi być.
Siporax nie zwiększył GH tylko samo ph. Zmierzyłem KH i w siporaxie wyszło 6 a w lawie wyszło 3. Dlatego szukam wkładu który nie będzie podwyższał ph.

(07-12-2019, 18:05 PM)barttsw napisał(a): Po.poerwsze wodą ro nie ma opcji na ph 6.2 dwa nie mierz ph A mierz kh bo czym dłużej tym  mniej co2 w wodzie A za tym idzie ph do góry
Nie powielanie tych bredni
Siporax to sera i niema innego siporaxu I on nie zatwierdza jak robisz tak test to nie dziwię się że takie brednie ci wychodzą
Zakwaszasz czymś wodę ?
Dlaczego nie ma opcji? Czyli testy kropelkowe JBL oszukują? U mnie czyste RO testy na ph pokazują między 4 a 4,5
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
W wodzie RO każde wahanie CO2 bardzo wpływa na pH Smile dlatego mierzenie go w wodzie RO mija się z celem. Zmierz sobie KH, ew. przewodność czy TDS i zobaczysz wtedy, czy coś oddawane jest do wody.
I jak wyżej Siporax to "model" ceramiki z Sery, nie ma innego Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(07-12-2019, 19:15 PM)zenek_8 napisał(a): W tej chwili podaje co2 żeby trochę zakwasić i zbić ph. Poza tym dodaje liście ketapangu i wywar z szyszek i wyciąg z liści migdałecznika. Nie przepuszczam już wody przez torf bo została mi jedna pielęgnica więc dopóki nie zrobię restartu dezynfekcji obsady na nowo to tak musi być.
Siporax nie zwiększył GH tylko samo ph. Zmierzyłem KH i w siporaxie wyszło 6 a w lawie wyszło 3. Dlatego szukam wkładu który nie będzie podwyższał ph.

(07-12-2019, 18:05 PM)barttsw napisał(a): Po.poerwsze wodą ro nie ma opcji na ph 6.2 dwa nie mierz ph A mierz kh bo czym dłużej tym  mniej co2 w wodzie A za tym idzie ph do góry
Nie powielanie tych bredni
Siporax to sera i niema innego siporaxu I on nie zatwierdza jak robisz tak test to nie dziwię się że takie brednie ci wychodzą
Zakwaszasz czymś wodę ?
Dlaczego nie ma opcji? Czyli testy kropelkowe JBL oszukują? U mnie czyste RO testy na ph pokazują między 4 a 4,5
Już.mateusz to wyjaśnił A Ty kolego naprawdę wróć do podstaw i tu nie mówię złośliwie
Nie mierz wody zagazowanej bo wtedy wychodzą takie brednie jak nie zakwasza wody to ph będzie 7+ i chemi wody nie zmienisz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(07-12-2019, 19:34 PM)barttsw napisał(a):
(07-12-2019, 19:15 PM)zenek_8 napisał(a): W tej chwili podaje co2 żeby trochę zakwasić i zbić ph. Poza tym dodaje liście ketapangu i wywar z szyszek i wyciąg z liści migdałecznika. Nie przepuszczam już wody przez torf bo została mi jedna pielęgnica więc dopóki nie zrobię restartu dezynfekcji obsady na nowo to tak musi być.
Siporax nie zwiększył GH tylko samo ph. Zmierzyłem KH i w siporaxie wyszło 6 a w lawie wyszło 3. Dlatego szukam wkładu który nie będzie podwyższał ph.


(07-12-2019, 18:05 PM)barttsw napisał(a): Po.poerwsze wodą ro nie ma opcji na ph 6.2 dwa nie mierz ph A mierz kh bo czym dłużej tym  mniej co2 w wodzie A za tym idzie ph do góry
Nie powielanie tych bredni
Siporax to sera i niema innego siporaxu I on nie zatwierdza jak robisz tak test to nie dziwię się że takie brednie ci wychodzą
Zakwaszasz czymś wodę ?
Dlaczego nie ma opcji? Czyli testy kropelkowe JBL oszukują? U mnie czyste RO testy na ph pokazują między 4 a 4,5
Już.mateusz to wyjaśnił A Ty kolego naprawdę wróć do podstaw i tu nie mówię złośliwie
Nie mierz wody zagazowanej bo wtedy wychodzą takie brednie jak nie zakwasza wody to ph będzie 7+ i chemi wody nie zmienisz
Ale ja nie mierze wody zagazowanej. Wkładam media filtracyjne czy piasek do pojemnika zalewam czystym RO zamykam i sprawdzam po kilku dniach. Nie zalewam tego wodą z akwarium.
A wracając do tematu jakie jeszcze wkłady do filtrowania polecacie. Co myślicie o wkładzie Neo Media Pure?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Zrobiłem mały test kilku wkładów filtracyjnych. Może komuś się przyda. Wkłady zostały zalane wodą RO na trzy dni po czym zostały wykonane testy metodą kropelkową testami JBL. Przetestowane cztery media:
Lawa Bio, Matrix, Siporax i Ceramika.
Najpierw test na Ph następnie Gh i Kh oto wyniki:
   
Z testu wynika że najlepiej wypada Matrix i Lawa.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości