• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Wkład filtracyjny, który nie zmienia parametrów wody

#1
Jaki polecacie wkład do filtra kubełkowego, który skutecznie spełniałby swoją funkcję, eliminując związki azotu, a przy okazji nie zatwardzał wody? Zrobiłem test z ceramiką, i niestety po zalaniu jej wodą RO na 2 dni, kH wyniosło 3, a gH 4, przy czym próba zerowa cały czas trzyma zerowe wartości twardości. Jutro zmierzę jeszcze pH, ale przy świetle dziennym.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
A jaka masz ceramike stosuje kilka popularnych na rynku ale nie jakies chiny i nie z allekicha rozwazana i nie widze aby zmieniala parametry wody
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Gąbka lub siporax.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Siporax jest ok nie wplywa na parametry wody
Fajnie sprawdza sie jeszcze matrix, azoo 4in1 stosowalem jeszcze aquaela bioceramax (chyba tak sie to nazywa) ale w tanganice wiec nie mam 100% pewnosci ze jest calkowicie obojetne
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Dzięki. Dzisiaj zmierzyłem jeszcze pH, i wyniosło 7,6, natomiast w próbce zerowej 6,6.
A ten siporax to nie jest rodzaj ceramiki?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Jest, ale na parametry nie wpływa.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(03-03-2018, 09:51 AM)Michal napisał(a): Siporax jest ok nie wplywa na parametry wody
Fajnie sprawdza sie jeszcze matrix, azoo 4in1 stosowalem jeszcze aquaela bioceramax (chyba tak sie to nazywa) ale w tanganice wiec nie mam 100% pewnosci ze jest calkowicie obojetne

Akurat siporax i ceramika aquaela podnosiły pH i to znacznie.

Zmieniłem na matrixa i jest spokój.

https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=7374

Tu jest moj temat.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(03-03-2018, 13:43 PM)sbc napisał(a): Jest, ale na parametry nie wpływa.
Siporax robiony jest ze szkla wiec nie wiem co ma wspólnego z ceramika
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
To są ciągle krzemiany.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Pozwoliłem sobie pobieżnie zerknac na test kolegi esox cos w tym jest jutro przeczytam to dokladnie Jak pisalem wklad aquaela stosowalem w tanganice wiec zmiana ph in plus nie martwiła mnie. Natomiast siporax stsuje w miekkich i kwasnych wodach i nie mam klopotu z zmiana odczynu wody. Sa substancje wykazujace neutralnosc w pewnych wartosciach ph i czy traktowanie wkladu octem o ph 1 nie jest poza wartością krytyczną ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości