• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Orinoco Wenezuela apistogramma ramirezi

#1
Witajcie

 planuje odtworzyć naturalne środowisko dla apistogramma ramirezi, przeszukuje Internety z różnym skutkiem gdyż jedni trzymają ta ryby w CW/inni bardziej wyglądające na BW bez roślinności  i zaczynam się gubić jak to zrobić by było dobrze, może macie jakieś lepsze źródła, zdjęcia, swoich awarii zrobionych pod tą rybę ?  bardzo ułatwiło by mi to start  do dyspozycji mam dla nich akwarium 60/30/30 oświetlenie led 10W 3000K jako iż jest dość wysoko myśle jeszcze wprowadzić roślinność nad wodna tylko tu uruchamia się moja nie wiedza i w zasadzie potrzebuje kogoś kto mnie dokładnie poprowadzi w tym temacie. Jeżeli uda się ściągnąć to będą jeszcze pływały 10xParacheirodon simulans

za wszelka pomoc dziękuje bardzo  na dzień dzisiejszy  akwarium wygląda tak, ułożenie korzeni  jeszcze do przemeblowania jak dobrze zatoną i kamień do eksmisji z akwarium 


Załączone pliki
.jpg   1..jpg (Rozmiar: 223.53 KB / Pobrań: 173)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Nie ma takiej ryby jak Apistogramma ramirezi, jest za to Mikrogeophagus ramirezi. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Przejrzyj wątki:
https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=...s+ramirezi.
https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=...s+ramirezi.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Czytałem te wątki miałem cała noc na to nie pasuje mi roślinność wolał bym bardziej klimat pod neony ala bw dużo brudu gałęzi korzeni liści i szyszek jeżeli to się gryzie z ramirezka to chyba same neony simulans będę trzymał

Chyba że macie do polecenia inne pielęgniczki z tymi neonami co pisałem wyżej na typowy brudek

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Jak masz odkryte akwarium to rzeczywiście trzymaj tylko neony.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
A neony nie wyskakują :=)

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Neony wyskakują znacznie rzadziej niż pielęgnice.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Wyskakiwanie ryb nie będzie problemem mam pokrywę oryginalna to wkomponuje halogen w nią lub zostawię oryginalne światło, problem tkwi w tym że skoro pielęgniczki ramirez nie żyją w bw, to czy są jakieś które mógłby by żyć? W tych warunkach,
Sorki ze zadalaj tak banalne pytania dla was ale pierwszy raz się zawziolem i chce zrobić akwarium jak należy nie na chura więc staram się jak najwięcej dowiedzieć.

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Proszę: jak piszesz używaj znaków przestankowych. Łatwiej będzie się czytało i odpowiadało.

Jakie masz parametry wody, bo o tym nie napisałeś?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(02-03-2018, 12:03 PM)piotrK napisał(a): Proszę: jak piszesz używaj znaków przestankowych. Łatwiej będzie się czytało i odpowiadało.

Jakie masz parametry wody, bo o tym nie napisałeś?
Staram się poprawiać, ciężki mi się odpisuje na telefonie. Akwarium stoi dopiero 5 dzień z dzisiejszym, testów jeszcze nie robiłem bo wszystko się stabilizuje, na dzień dzisiejszy mogę wam powiedzieć tylko tyle że w kranie mam 270ppm i wodę raczej twardsze niż miękka, docelowo będę podmiany robił RO z torfowianka jeżeli będzie taka potrzeba

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości