• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Roślinki mało wymagajace

#1
Witam
Jakie polecacie roślinki do Amazonki o małych wymaganiach oświetleniowych ?

Jeśli chodzi o oświetlenie LED to jakie powinienem mieć aby dało się chodowac roślinki jak wyżej ?

Wysokość Akwa to 50cm (45 realnie ).

Będę wdzięczny za propozycje .

Woda pH:7,5 twardość nie zmierzyłem uwagi na chyba przeterminowany test bo wychodziła mi miękka a zawsze miałem twarda wodę .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
(23-03-2018, 16:42 PM)Darek73 napisał(a): Witam
Jakie polecacie roślinki do Amazonki o małych wymaganiach oświetleniowych ?

Jeśli chodzi o oświetlenie LED to jakie powinienem mieć aby dało się chodowac roślinki jak wyżej ?

Wysokość Akwa to 50cm (45 realnie ).

Będę wdzięczny za propozycje .

Woda pH:7,5 twardość nie zmierzyłem  uwagi na chyba przeterminowany test bo wychodziła mi miękka a zawsze miałem twarda wodę .
A może coś pływającego? U mnie salwinia rośnie jak na drożdżach i ma super korzenie. 

Ph 7,5 trochę dużo.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Wiem ze parametry wody mam słabe . Myśle nad pompa RO i uzyskaniem lepszych parametrów
Pytanie w jakie parametry celować?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(23-03-2018, 17:44 PM)Darek73 napisał(a): Wiem ze parametry wody mam słabe . Myśle nad pompa RO i uzyskaniem lepszych parametrów
Pytanie w jakie parametry celować?

Pytanie co konkretnie chcesz osiagnac. Amazonka to olbrzymi obszar, parametry od prawie ph 7 do znacznie ponizej 7, nawet ponizej 5. Twardosci male albo skrajnie male tzn przewodnosc sladowa. Zasadniczo bez filtra ro trudne do osiagniecia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Dla dyskowców to brak roślin odpowiedni, dla innych szeroka gama, ale jak to Amazonka, niestety srednio ma dużo lumenów.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Jeśli już rozmawiamy o oświetleniu to ile powinienem mieć W . Jeśli LED to czy jest wymagana konkretna barwa ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Ilość W zależy od akwarium. Barwa 6-8k. Najlepiej dedykowane roślinne świetlówki z większym czerwonym widmem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Przy oświetleniu led sugerował bym się ilością lumenów nie W Smile można mieć 200 lumenów przy 10 W a można mieć 400 przy tej samej ilości W.... Korzystniej mieć mniej W a więcej lumenów to logiczne, dlatego lepiej zainwestować w firmowe diody gdzie zwróci się koszt eksploatacji przy tym większym jednorazowym wydatku Smile

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Można też maksymalnie uprościć temat pomijając lumeny, luxy, kelwiny, drivery, ściemniacze z pełną konsekwencja takiego działania. 
Akwarium 100 cm długie i 50 cm wysokie – 2 żarówki led 10 W z gwintem, zwykłe ze sklepu. Przy takim oświetleniu radzą sobie nieźle: trawki, żabienice, kryptokoryny, anubiasy itp. Bardzo ładnie wyglądają takie akwarium z jednym gatunkiem roślin np. mikrozorium.  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości