• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: mienrik TDS i wynik

#1
Witam

mam taki problem który już doszedłem do tego co zrobiłem, mianowicie na stronie ang jezycznej znalazłem ze dla neonow innesa najlepiej 220 ppm. Wiec jako ze posiadam takowy miernik sprawdziłem i zszokował mnie wynik wyszło 120 ppm a obok komunikat x12 po dłuższej analizie doszedłem ze to przez dodawanie do poprzedniego akwarium  soli niejodowanej, a swoje bw zalałem dojrzała woda z tego akwarium w 80% jako że planuje trzymać w akwarium ramirezki plus 10 neonow innesa albo simulans(nie mogę się jeszcze zdecydować) myślę co teraz zrobić zlać cała wodę  czy podmianki większe ? to dopiero 3 dzień  jak akwarium pracuje. i dodatkowe pytanie  wodzie w kranie mam 260 ppm  wystarczy ze  będę podmieniał co 3 tygodnie dolewając 5l ze sklepu ? jeżeli macie jakies uwagi co do zbiornika  będę bardzo wdzięczny za pomoc
       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Do ramirezek się nie nadają Innesa- to inna temperatura. Dla neonów woda jak najbardziej miękka- może być nawet wynik TDS jednocyfrowy i im będzie pasować i to idealnie Big Grin.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
zgadza się minimalna temperatura ramirezek to maksymalna innesa, a co do ramirezek  tylko dla nich coś byś dodał jeszcze ? na dzień dzisiejszy  na start wrzuciłem 20 szyszek czarnej olchy i garść rozdrobionych lisci  orzecha włoskiego, i zrobilo się BW a one zyja raczejw  CW wiec wyeliminuje to podmiankami  ewentualnie  może masz jakies propozycje obsady bo ciągle się zastanawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości