• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Wyprawy akwarystyczne

#1
Witam,

Może warto byłoby utworzyć jeden szyld, pod którym gromadzilibyśmy całość naszej wiedzy z wypraw akwarystycznych.
Są pionierskie fotorelacje z Urugwaju, Peru, Kolumbii, czy wyprawa Sendoga wzdłuż brzegów Wiktorii.
Wszystkie te arcyciekawe materiały są jednak rozproszone, a z czasem będzie ich przybywać. 
Przy okazji warto stworzyć bazę rekomendowanych organizatorów takich eksploracji akwarystycznych. CichlidomaniacyHejka pokazują w swoich materiałach także zbrojniki, kiryski, bystrzyki, kraby, jaszczurki i mnóstwo innych miejscowych zwierząt, co przyciągnęłoby dodatkowych biotopowców.Wink
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Cuda Panie! Dator wrócił!

Co do tematu. Jakbyś wydział taką bazę? Może wystarczy osobny dział?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Popieram ale... 

... czy ten post jest zapowiedzią Twojego powrotu?
Darek, witam ponownie na forum Smile
Właśnie wziąłem browara i odpaliłem forum a tu taki news - w takim razie Twoje zdrowie wypiję Wink
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Dzięki panowie za powitanie, ale nigdzie nie odchodziłem, więc i nie wracam.HuraCzasami bywa tak, że nie ma specjalnie o czym pisać. Mieszkałem przez rok w Gruzji, a od prawie trzech lat w Hiszpanii. A jak wiadomo koczowniczy tryb życia nie idzie w parze z akwarystyką - chociaż baniaczki stawiałem w nowych miejscach natychmiast.Rotfl
Ale wracając do sedna, spójrzcie na temat z perspektywy osoby, której właśnie wpadł do głowy taki egzotyczny wyjazd. Zaczyna szukać. No i szuka, i szuka.

(25-02-2018, 20:41 PM)piotrK napisał(a): Jakbyś wydział taką bazę? Może wystarczy osobny dział?

Jasne, że wystarczyłby osobny dział. 
Wydaje mi się, że dział dot. akwariów biotopych nie wyczerpuje tematu, żeby nie powiedzieć mocniej - jest nie na temat. Tak samo dział dyskusji ogólnych lub pozaakwarystycznych...
Przykładowo podróż naszego kolegi do Kolumbii. Tytuł może wprowadzić w błąd, a materiał jak najbardziej wprowadza w realia wyprawy akwarystycznej. Jest bezcenny.
Jeden dział z podziałami na kontynenty i państwa - to byłoby coś.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
W marcu 2019 roku planuję z dwoma kolegami wyjazd akwarystyczny. Najprawdopodobniej będzie to podróż śladami Piotra (Mady Haze), czyli Urugwaj. Mam na temat tego kierunku najwięcej informacji. Na miejscu wszystko jest przewidywalne (poza pogodą oczywiście).
Ale nie ukrywam, że zdecydowanie bliżej memu sercu jest do wód Meksyku, Kostaryki, Nikaragui, Panamy, Wenezueli, Kolumbii, czy Peru. Brazylia to też potęga, ale preferuję język hiszpański. Wenezuela odpada z uwagi na sytuację wewnętrzną. Nikaragua też budzi moje obawy w sferze bezpieczeństwa publicznego. Ale mogę się oczywiście mylić.
Może do takiego działu można byłby dopuszczać doświadczenia akwarystów, którzy przetarli w trakcie urlopów szlaki mogące prowadzić do zbiorników wodnych, chociaż ich wyjazd miał inny cel (nieakwarystyczny). Może są forumowicze, którzy mogą polecić kogoś za granicą, kto odpłatnie użyczy dachu, pojazdu. Może będzie świetnym przewodnikiem po akwenach przykładowo takiej Nikaragui, a tym samym, da nam poczucie bezpieczeństwa.
Można oczywiście doradzić: jedź na Jukatan, a na pewno zobaczysz jakąś pielęgnicę. Ale czy nie lepiej, być może nieco dopłacając, mieć kompetentnego przewodnika? Taki zorientowany człowiek spowoduje przecież to, że w ograniczonym czasie zobaczymy maksimum ukochanych ryb. Dowiemy się, jak ewentualnie przewieźć je do UE, bezpiecznie dla nich i dla nas.
Taki dział byłby bardzo pomocny w kojarzeniu osób, grup o podobnych planach. Dla przykładu, Piotr pisze, że optymalna jest grupa sześcioosobowa.
Plusów takiego działu jest więcej.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Dator, nie znamy sie osobiscie, ale nie raz wczytywalem sie w twoje historie dot. Twojej hodowli itp wiec milo "widziec" Cię tu znowu... Smile 
Nie mniej cieszy mnie fakt ze NASZE forum caly czas sie rozwija, a to za sprawa przetarcia szlakow madagaskarskich pielegnic, a to za sprawa prywatnych wypraw uzytkownikow forum... 
Mam poczucie ze wielu z nas tworzy kawal historii, ktora kiedys zaowocuje i moze polska awkarystyka wyjdzie z undergroundu Big Grin
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Qbek, dzięki za dobre słowo. 
W czasie prowadzenia hodowli, miałem mnóstwo radości, ale też frustracji. Ostateczny bilans przechylił się w stronę frustracji, więc hodowlę zlikwidowałem. Podróże są moją drugą pasją, więc ruszyłem w tzw. świat. Po drodze wchodzę obowiązkowo do każdego napotkanego zoologa, nawiązuję znajomości z lokalnymi akwarystami. I jaka refleksja? Dobrze jest tam, gdzie nas nie ma. Toteż uważam, że polska akwarystyka nie jest w dole.
Dział wyjazdów akwarystycznych, z roku na rok bogatszy, bardziej inspirujący i pomocny, może być dodatkową dźwignią naszego Forum, niewykluczone, że wychodzącą poza krąg miłośników pielęgnic.Oczko
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Witaj Darku Wink
W sprawie Meksyku prześledź na YT filmy uzytkownika meeki67. Dużo fajnych filmików Wink Co do Urugwaju to z tego co wiem wyprawy będą kontynuowane, ale niestety już bez Felipe...
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Cześć Arturze. Dzięki za namiar. 
Tak, wiem, że w Urugwaju od roku wszystkim zajmuje się Helen, wdowa po Felipe.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Dziękuję moderatorom za dział WYPRAWY. Rewelacja!Oklasky
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości