• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pielęgnice z Madagaskaru w Polsce

#61
Budujesz fiszroom Piotrze? Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#62
(21-12-2019, 15:10 PM)piotrK napisał(a): Budujesz fiszroom Piotrze? Smile
Jestem w trakcie wyceny wzmocnienia stropu ponieważ wszystkie akwaria chcę mieć w jednym pomieszczeniu( 3 x 840 l , 1 x 600 l, 1 x 400 l , regał z 3 akwariami 300,250, 150 l plus kilka 50 l dla najmniejszego narybku. Większej ilości nie będę w stanie pielęgnować. Trzy akwaria zostaną w przychodni : 570, 250 i 150 l. W tych akwariach raczej wrócę do Ameryki Południowej. Koszty wychodzą spore i przenoszenie dużych ryb czego nienawidzę również niesie pewne ryzyko, ale bardzo chcę zrealizować swoje " emeryckie " plany.



 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#63
Plany zacne, powodzenia zatem Okok Malgasze to chyba nie takie delkatesy jak niektóre Centralsy, więc powinno być ok.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#64
Piotr - podziwiam, jak byś potrzebował wsparcia "mięśniowo-logistycznego" to daj znać, może się zgramy bo teraz często bywam w stolicy Smile
Podziwiam za wytrwałość, jesteś takim azylem dla gatunków z Madagaskaru, co nie jest łatwe. Oby przetrwały w PL dłużej niż chwilowa moda na niektóre gatunki ryb akwariowych.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#65
Ja tez z Wawy i moge pomoc w noszeniu w razie potrzeby.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#66
(22-12-2019, 18:46 PM)piotrK napisał(a): Plany zacne, powodzenia zatem Okok Malgasze to chyba nie takie delkatesy jak niektóre Centralsy, więc powinno być ok.
Bywa , że są delikatniejsze niż wiele innych pielęgnic.

(22-12-2019, 23:43 PM)bpiotrow13 napisał(a): Ja tez z Wawy i moge pomoc w noszeniu w razie potrzeby.
Ogromne dzięki , będzie co dźwigać.

(22-12-2019, 20:57 PM)filas napisał(a): Piotr - podziwiam, jak byś potrzebował wsparcia "mięśniowo-logistycznego" to daj znać, może się zgramy bo teraz często bywam w stolicy Smile
Podziwiam za wytrwałość, jesteś takim azylem dla gatunków z Madagaskaru, co nie jest łatwe. Oby przetrwały w PL dłużej niż chwilowa moda na niektóre gatunki ryb akwariowych.
Zadzwonie , będzie świetna okazja do spotkania.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#67
(23-12-2019, 16:23 PM)wet-aqua napisał(a):
(22-12-2019, 18:46 PM)piotrK napisał(a): Plany zacne, powodzenia zatem Okok Malgasze to chyba nie takie delkatesy jak niektóre Centralsy, więc powinno być ok.
Bywa , że są delikatniejsze niż wiele innych pielęgnic.
No to tym bardziej trzymam kciuki.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#68
Dzięki uprzejmości Prof. dr Thomasa Zieglera z ZOO w Kolonii otrzymałem 20 szt. unikatowych pielęgnic z Madagaskaru Ptychochromis insolitus. Maleńkie ryby szczęśliwie dojechały do Warszawy i zostaliśmy włączeni do międzynarodowego programu ochrony tego gatunku. Dla bezpieczeństwa utrzymania gatunku zostały podzielone na dwie grupy i po kwarantannie 10 sztuk przekazałem na Śląsk dla Damiana i Pauli. Mam nadzieje , że wszystko się uda.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#69
Kiedyś to miała być nasza kolonia, ale teraz Polska madagaskarskimi pielęgnicami stoi! Gratulacje i trzymam kciuki. Wasza wytrwałość w temacie jest godna podziwu.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#70
Mają szczęście bo trafiły w odpowiednie ręce.

Gratulacje Piotrze Smile
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości