• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pielęgnice z Madagaskaru w Polsce

#11


Sobotnio-niedzielny czas dla moich ryb. Planowanie regału 3 x 200l i nowego 600 l, karmienie podmiany,czyszczenie filtrów i odpoczynek od całotygodniowej pracy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Piękna sprawa, ciekawe ilu z odwiedzających Ciebie właścicieli czworonogów ma świadomość jakie rarytasy pływają w tle jak ich pupil ma "przegląd" Wink.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(04-03-2018, 13:34 PM)filas napisał(a): Piękna sprawa, ciekawe ilu z odwiedzających Ciebie właścicieli czworonogów ma świadomość jakie rarytasy pływają w tle jak ich pupil ma "przegląd" Wink.
Praktycznie nikt poza nielicznymi akwarystami rozpoznającymi " jakieś pielęgnice". Najczęściej w przypadku moich większych ryb kończy się na komentarzu : " O! jakie duże, nadają się już na patelnie ! ". Emilka ( moja lekarka i opiekunka ryb) i ja przez lata przyzwyczailiśmy się do tego. Jeżeli coś sprawi , że będziesz w Warszawie daj znać, warto trochę pogadać o rybach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Gratuluję kolekcji ;-) Kiedyś z 5-6 lat temu miałem 2 gatunki Paretroplus to nikt tego nie chciał przez bardzo dłuuuuugo....
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(05-03-2018, 10:36 AM)arsik napisał(a): Gratuluję kolekcji ;-) Kiedyś z 5-6 lat temu miałem 2 gatunki Paretroplus to nikt tego nie chciał przez bardzo dłuuuuugo....
Niewiele się zmieniło , dzisiaj również nikt nie chce tych ryb ( może tylko kilka osób które je kupiło). Ważne , że jestem zadowolony z ich posiadania . A jakie gatunki Paretroplusów miałeś 5-6 lat temu ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Takie tu forumowe ożywienie więc myślałem, że coś się zmieniło Wink
Teraz już nie pamiętam jakie to były gatunki, musiałbym przeszukać stare cenniki.
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(05-03-2018, 13:52 PM)arsik napisał(a): Takie tu forumowe ożywienie więc myślałem, że coś się zmieniło Wink
Teraz już nie pamiętam jakie to były gatunki, musiałbym przeszukać stare cenniki.
Tak to bywa. Już wtedy szukałem tych ryb i stąd moje pytanie ale osiągalne były tylko Paratilapia sp. Szuka się daleko a ryby były w Polsce....
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Hej,
Tak bywa ;-) Nie szukałem nazw gatunków, ale chyba jeden gatunek to był P. maculatus, a drugi podobny do menarambo tylko taki bardziej cielisty kolor miał. Jednakże nazwę "rambo" zapamiętałbym.
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(06-03-2018, 09:47 AM)arsik napisał(a): Hej,
Tak bywa ;-) Nie szukałem nazw gatunków, ale chyba jeden gatunek to był P. maculatus, a drugi podobny do menarambo tylko taki bardziej cielisty kolor miał. Jednakże nazwę "rambo" zapamiętałbym.
Bardziej "cielisty" jest P. dambabe ale to chyba mało prawdopodobne choć oczywiście możliwe . Pamiętasz może skąd je sprowadziłeś ? Takie informacje są dla mnie bardzo cenne , być może coś napiszę o hodowli tych ryb w Polsce.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Wczoraj miałem okazję poznać Jima Cumminga. Bardzo fajna i ciekawa osoba. [attach


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości