• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pielęgnice z Madagaskaru w Polsce

Całkiem spora gromadka:-) Planujesz odchować młode?( pytam czysto z ciekawości).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(02-01-2022, 15:11 PM)schmeichel napisał(a): Całkiem spora gromadka:-) Planujesz odchować młode?( pytam czysto z ciekawości).

Nie, pozostaną z rodzicami tak długo ile będzie możliwa opieka w akwarium z innymi rybami. Wyszło z moich akwariów sporo Paratilapii.Aktualnie brak zainteresowania .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ptychochromis loisellei jeden z najrzadszych w akwariach gatunków endemicznych pielęgnic z Madagaskaru, 
[-] Post wet-aqua otrzymał 6 Lubię to od:
  • dzikakuna, filas, michal_kov, pako, Papja, piotrK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
One są jak marcepan dla mnie - tak nie dobry że aż pyszny Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
@wet-aqua Przeglądam zdjęcia tego gatunku i widzę sporą zmienność w ubarwieniu tych ryb, szczególnie pod względem tych czarnych plam (swoją drogą kształtem przypominają jakieś wybroczyny albo plamy z atramentu). Ciekawy jestem czy jest jakaś zależność w tym ubarwieniu tzn. to wynika z nastroju/stresu, aktywności płciowej, pochodzenia czy też plam przybywa z wiekiem?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(05-01-2022, 17:36 PM)el_polako napisał(a): @wet-aqua Przeglądam zdjęcia tego gatunku i widzę sporą zmienność w ubarwieniu tych ryb, szczególnie pod względem tych czarnych plam (swoją drogą kształtem przypominają jakieś wybroczyny albo plamy z atramentu). Ciekawy jestem czy jest jakaś zależność w tym ubarwieniu tzn. to wynika z nastroju/stresu, aktywności płciowej, pochodzenia czy też plam przybywa z wiekiem?
Głównie nastrój ma wpływ na wybarwienie. Większość gatunków pielęgnic z Madagaskaru jest jak kameleony ( w możliwości szybkiej zmiany ubarwienia). Oczywiście podobnie jak u innych ryb wpływ ma jakość wody i żywienie. U niektórych przedstawicieli rodzaju Ptychochromis z wiekiem przybywa ciemniejszych kolorów.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(05-01-2022, 15:19 PM)michal_kov napisał(a): One są jak marcepan dla mnie - tak nie dobry że aż pyszny Smile
Ładnie napisane. Te ryby nie zdobędą nigdy szczególnej popularności. Trudno ocenić dlaczego tak się dzieje. Duże ryby z rodzaju Paretroplus, szczególnie menarambo czy maculatus prezentują piękny kształt i ubarwienie. Podobnie jak gatunki z rodzaju Ptychochromis ( oczywiście nie wszystkie). Mają interesujące zachowanie. Po prostu zawsze będą nielicznie reprezentowane na tle tak wielu  atrakcyjnych przedstawicieli Cichlidae. Patrząc jednak na ostatnie lata i tak jest ich zdecydowanie więcej w europejskich akwariach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Jeden z ładniejszych przedstawicieli rodzaju Ptychochromis- Ptychochromis grandidieri 
[-] Post wet-aqua otrzymał 4 Lubię to od:
  • Papja, Ruki, sensej, Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Mam wrażenie, że to dzięki P. grandidieri ten rodzaj zyskał sobie sympatyków. Piękne ryby.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Są piękne. Można je również hodować ze spokojniejszymi  gatunkami z CA. Wbrew pozorom nie są tak proste w utrzymaniu i hodowli.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości