• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pielęgnice z Madagaskaru w Polsce

#91
Kolejne tarło młodych par Ptychochromis insolitus. Niestety procent zapłodnionej ikry jet jeszcze znikomy z powodu małej aktywności samców, bardziej zajętych walkami nawet w czasie tarła. Trzeba spokojnie poczekać
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#92
Ryby urosły na tyle , że będą gotowe do wysyłki w marcu 2021.W ramach współpracy z Citizen Conservation Program pojadą do ZOO w Kolonii.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#93
Świetna wiadomość. Czy znalazło się więcej osób w Polsce zainteresowanych Malgaszami?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#94
Świetna wiadomość. Pielęgnice z Madagaskaru to dla mnie bardzo szczególne ryby. Tak jak przeraźliwie mi się nie podobają tak też bardzo cieszą mnie sukcesy hodowlane z nimi związane. Branie udziału w programach ochrony ex situ to chyba najpoważniejsza i najpozyteczniejsza forma akwarystyki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#95
(20-02-2021, 11:59 AM)piotrK napisał(a): Świetna wiadomość. Czy znalazło się więcej osób w Polsce zainteresowanych Malgaszami?
Wszystkie ryby pojechały poza Polskę. Paradoksalnie , własnie teraz odzywają się nasi Koledzy z Polski. To mocno niedoceniony gatunek, jeden z bardzo rzadko utrzymywanych w akwariach. Dorosłe ryby są absolutnie rewelacyjne, z ogromną zmiennością ubarwienia. Jeżeli będą następne tarła , mam nadzieję , że zdecydowanie więcej P. damii pozostanie w kraju.

(20-02-2021, 12:37 PM)macioch napisał(a): Świetna wiadomość. Pielęgnice z Madagaskaru to dla mnie bardzo szczególne ryby.  Tak jak przeraźliwie mi się nie podobają tak też bardzo cieszą mnie sukcesy hodowlane z nimi związane. Branie udziału w programach ochrony ex situ to chyba najpoważniejsza i najpozyteczniejsza forma akwarystyki.
Nie wiem dlaczego "tak przeraźliwie mi się nie podobają" ? Wiele gatunków prezentuje dużo bardziej ciekawe kształty i ubarwienie oraz behawior niż większość hodowanych pielęgnic ( również tych które hodujesz). Ale oczywiście szanuję wybór i gust akwarystyczny odmienny od mojego.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#96
(20-02-2021, 21:11 PM)wet-aqua napisał(a):
(20-02-2021, 11:59 AM)piotrK napisał(a): Świetna wiadomość. Czy znalazło się więcej osób w Polsce zainteresowanych Malgaszami?
Wszystkie ryby pojechały poza Polskę. Paradoksalnie , własnie teraz odzywają się nasi Koledzy z Polski. To mocno niedoceniony gatunek, jeden z bardzo rzadko utrzymywanych w akwariach. Dorosłe ryby są absolutnie rewelacyjne, z ogromną zmiennością ubarwienia. Jeżeli będą następne tarła , mam nadzieję , że zdecydowanie więcej P. damii pozostanie w kraju.
Ja nie wiem czy tak musi być ze wszystkimi rybami - jak młode są dostępne dosłownie w tysiącach, to nie chce nikt. Jak znikają/rozpływają się/nie są sprowadzane - chcą ich wszyscy Big Grin Generalnie odnoszę wrażenie, że mimo już większej niż kiedyś popularności, to Malgasze przypominają nieco Furu z J. Wiktorii - mają grupę swoich zawołanych miłośników, ale z jakiegoś powodu mało osób decyduje się podjąć wyzwanie (do tych osób i ja się zaliczam).

Swoją drogą, to czy Katria katria już trafiły do naszych akwariów? Te maluchy na pewno chciałbym kiedyś mieć.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#97
(20-02-2021, 21:48 PM)piotrK napisał(a):
(20-02-2021, 21:11 PM)wet-aqua napisał(a):
(20-02-2021, 11:59 AM)piotrK napisał(a): Świetna wiadomość. Czy znalazło się więcej osób w Polsce zainteresowanych Malgaszami?
Wszystkie ryby pojechały poza Polskę. Paradoksalnie , własnie teraz odzywają się nasi Koledzy z Polski. To mocno niedoceniony gatunek, jeden z bardzo rzadko utrzymywanych w akwariach. Dorosłe ryby są absolutnie rewelacyjne, z ogromną zmiennością ubarwienia. Jeżeli będą następne tarła , mam nadzieję , że zdecydowanie więcej P. damii pozostanie w kraju.
Ja nie wiem czy tak musi być ze wszystkimi rybami - jak młode są dostępne dosłownie w tysiącach, to nie chce nikt. Jak znikają/rozpływają się/nie są sprowadzane - chcą ich wszyscy Big Grin Generalnie odnoszę wrażenie, że mimo już większej niż kiedyś popularności, to Malgasze przypominają nieco Furu z J. Wiktorii - mają grupę swoich zawołanych miłośników, ale z jakiegoś powodu mało osób decyduje się podjąć wyzwanie (do tych osób i ja się zaliczam).

Swoją drogą, to czy Katria katria już trafiły do naszych akwariów? Te maluchy na pewno chciałbym kiedyś mieć.
Dużo jest racji w tym co piszesz Piotrze. Nic nie wiem o Katria ale myślę, że ktoś by się pochwalił. Obecnie można obejrzeć tylko stare zdjęcia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#98
Fajne wiadomości, mało znam tak zapalonych i konsekwentnych akwarystów jak wet-aqua. Mnie niestety tej konsekwencji zabrakło Sad
Ryby są bardzo inne niż reszta pielęgnic, teraz kiedy znamy je z Polskiego podwórka każdy gdzieś się otarł i widział jednak pamiętam kiedy pierwszy raz w życiu zobaczyłem zdjęcia z maculatusami - kształt ryby bardziej kierował moje myśli do ryb z rafy koralowej niż do słodkowodnych pielęgnic Smile
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#99
Po kilku nieudanych tarłach P. insolitus udało się uzyskać pierwszy ( dość nieliczny )narybek. Wylęg został odebrany z akwarium ponieważ doszło do poważnego konfliktu pomiędzy rodzicami. Jeżeli uda się je odchować pozostaną u mnie do dalszej hodowli.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Mała, miła niespodzianka w sobotni poranek.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości