• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Rośliny

#1
Witam. Czy znacie może jakieś rosłiny wodno-lądowe, które z wody wyrastają ponad tafle wody? I pojawia mi się kolejne pytanie. A mianowicie czego użyć ( do tła wewnętrznego), aby np przykleić do niego włókno kokosowe albo coś na podobe, aby nie było nie puszczało nic tokaycznego do wody. Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuje i pozdrawiam.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Philodendron sp. papua nowa gwinea,polecam,miałem.Dodatkową zaletą zielska jest to,że ma duży wpływ na parametry wody .Działa jak filtr hydroponiczny.łatwa w uprawie i szybko rośnie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Philodendron sp. papua nowa gwinea to świetna roślina, nie wymagająca, u mnie w akwarium dodatkowo rosła Zielistka oraz Skrzydłokwiat (oba były przyczepione do krawędzi akwarium, tak żeby miały zanurzone tylko korzenie). Z roślin które się nadają są napewno wszystkie rośliny bagienne np rukiew wodna, czy typowo akwarystyczne jak Echinodorusy, odmiana palaefolius var. latifolius lubi wyrastać ponad taflę wody.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Jeśli będzie sporo światła to fajną rośliną jest wąkrotka białogłowa (Hydrocotyle leucocephala), która nie zakorzenia się w podłożu, można ją puścić po tafli wody.
Włókno kokosowe w paludarium przyklejałam na silikonie akwarystycznym (zakupionym bodajże w leroju za ok. 20 zł za tubę do pistoletu).
"Akwarystyka jest jak alkoholizm, wszystko idzie w szkło."
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Dziękuje bardzo za szybkie i fajne odpowiedzi. Pozdrawiam.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Hygrofila corymbosa. Wyrasta nad wodę, czasem kwitnie.
Pozdrawiam Smile
Tomek B.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości