• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pomocy dostalem w spadku od znajomego akwarium z rybami tylko nie wiem co to za ryby

#1
Witam! Dostałem w spadku od znajomego akwarium rogowe 170litrow razem z rybami tylko nie za bardzo sie na tym znam i nie wiem co to za ryby.. i wogule na pierwszy rzut oka wydaje mi sie ze maja ciasno w tym akwarium bo do duże stado ryb plus dwie takie większe i jeden jakis sum który non stop śpi i ma podobno juz ok.10lat.. pomocy co mam robić?!!


Załączone pliki Miniatury
                   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Te pasiaste, których masz najwięcej to pielęgnice zebry. Na pierwszym zdjęciu na pierwszym planie jest pielęgnica plamooka Heros efasciatus - ta z pionową kreską przy ogonie. ta z podłużną kreską od oka do ogona to Trichromis salvini - Pielęgnica Salvina. Sum to Platydoras costatus - "śpi" bo jest aktywny w nocy.

Oddaj Pielęgnicę plamooką i Salvina bo są za duże do tego akwarium, a liczbę pielęgnic zebr zredukuj co najmniej o połowę - zostaw max 3 parki (samiczki są mniejsze i mają kolorowe brzuchy i krótkie płetwy). Suma możesz zostawić - będzie pilnował żeby nie wykluwało się za dużo pielęgnic, bo pielęgnice zebry są bardzo płodne i pewnie dlatego jest ich w tym akwarium tyle.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Kurcze super wielkie dzieki nie spodziewalem sie tak szybkiej pomocy i odpowiedzi.. teraz kolejne pytanie co w takim zrobic z reszta ryb? Jest ktos kto je odemnie odkupi i sie nimi zaopiekuje?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Zacznij od działu giełda: https://cichlidae.pl/forumdisplay.php?fid=29
Jeśli tam się nic nie ruszy, to spróbuj po prostu oddać lokalnie przez olx czy do sklepu zoologicznego.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Aha no dobrze sprobuje tam umiescic moje ogloszenie dziekuje za info.. a teraz mam takie pytanie co fajnego mozna zrobic z takim rogowym akwarium 170litrow? Chciałbym cos bez roślin bo na tym sie kompletnie nie znam a zeby bylo jakos fajnie ciekawie i kolorowo
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Poczytaj o muszlowcach Wink Będzie nie za kolorowo, ale bardzo ciekawie. Oczywiście wtedy będziesz musiał oddać wszystkie ryby które masz.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Dziekuje za mala podpowiedz a co jeszcze moglo by zamieszkac ciekawego w takim akwarium?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Wpuść 10 parek gupików i kilka mieczyków. Będzie kolorowo
pozdrawiam
Marcin!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Nie nie chce nic zyworodnego.. chcialbym kilka wiekszych kolorowych rybek bo chodzi o to ze akwarium jest wysokie i ta przednia szyba jest duza panoramiczna
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Co to są większe ryby dla Ciebie? Uwierz mi 170L to naprawdę niewiele na..."większe" ryby. A ta przednia szyba wcale nie jest duża.
Mialeś propozycję wyżej- zostaw zebry i obserwuj je
pozdrawiam
Marcin!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości