• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pleśniejąca ikra czy bezpłodność pielęgnic

#11
Cóż, i tak dzięki za uświadomienie z tymi związkami homoseksualnymi, bo nie wiedziałem, że u ryb takie rzeczy się zdarzają. Zobaczymy jak sytuacja się rozwinie podczas kolejnego tarła, chociaż nie wiadomo których ryb, bo wygląda na to, że tym razem Akary electric blue będą próbować. Wyraźnie mają się ku sobie, wybarwiły się i niszczą mi roślinność szukając atrakcyjnego miejsca Sad.
Btw. jak uważacie, te miodowe zostawić tak jak jest, czy w dalszej perspektywie - jeżeli się potwierdzi, że są dwie samice - trzeba im będzie znaleźć samca żeby się nie pozabijały?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Obserwuj ryby. Jeśli po stracie ikry nie ma bijatyk i kłótni to - raczej- nic się nie wydarzy. Z naciskiem na raczej, bo z pielegnicami to jest tak, że czasem którejś odbija i atakuje ryby z którymi żyła lata w zgodzie. Tak samo się może zdarzyć w normalnej parze. Jeśli więc nie zależy Ci na młodych i obserwacji opieki to wdłg mnie nie ma znaczenia jaki układ ryb masz.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(22-02-2018, 03:50 AM)sbc napisał(a): Obserwuj ryby. Jeśli po stracie ikry nie ma bijatyk i kłótni to - raczej- nic się nie wydarzy. Z naciskiem na raczej, bo z pielegnicami to jest tak, że czasem którejś odbija i atakuje ryby z którymi żyła lata w zgodzie. Tak samo się może zdarzyć w normalnej parze. Jeśli więc nie zależy Ci na młodych i obserwacji opieki to wdłg mnie nie ma znaczenia jaki układ ryb masz.
Ostatnio do tarła podeszły akary electric blue. Młode się wykluły i zostały co prawda zjedzone, ale już mam pewność, że lek na ospę nie spowodował bezpłodności. Miodówki żyją sobie w harmonii i szykują się pomału do kolejnego podejścia.

Natomiast pojawił się jeszcze jeden problem. Opiszę go w tym wątku, chyba że Moderatorzy uznają, że to dobry temat na dyskusję. Wtedy proszę o wyłączenie do nowego tematu. Mianowicie, jedna z pielęgnic miodowych, ta bardziej dominująca ma czasami taki dziwny odruch: nagle zawisa nieruchomo w wodzie i zaczyna się zginać niczym muzycy w latach 80-ych. Niestety, nie byłem w stanie tego nagrać,bo trwa to bardzo krótko, ale w pliku narysowałem o co chodzi. Zgina się tak jakby chciała popełnić samobójstwo przez dwuczęściowe złamanie kręgosłupa. Zginanie następuje w poziomie a nie w pionie. Następnie rybka raz czy dwa otrze się solidnie o kamień i znowu wszystko jest w porządku. Od razu napiszę, że rybka poza tym sprawia wrażenie zdrowej. Jest alfą i omegą akwarium, je, pływa, nie ma postrzępionych płetw, wygląda bardzo fajnie, chociaż ostatnio z odbytu poza kupą wystawały jej jakby dwa włosy (jako element kupy, po chwili odpadły). Pierwsze moje skojarzenie, że to nicienie, ale z drugiej strony nie ma innych objawów chorobowych. Macie może pomysł co to może być? Może ktoś z Was się z czymś takim spotkał, że mu ryba odstawiała Johna Travoltę z gorączki sobotniej nocy?


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Ja jeszcze co do leczenia. Leki na ospę mogą zachwiać biologią w akwarium, więc MOŻE przez rozchwiane parametry ikra nie przetrwała.

Samiec Apistogramma trifasciata mi się czasem wygina dosyć mocno i z tego co wiem, to nie tylko mój.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(13-03-2018, 22:27 PM)mimo12 napisał(a): Ja jeszcze co do leczenia. Leki na ospę mogą zachwiać biologią w akwarium, więc MOŻE przez rozchwiane parametry ikra nie przetrwała.

Samiec Apistogramma trifasciata mi się czasem wygina dosyć mocno i z tego co wiem, to nie tylko mój.
Spoko,dzięki za wytłumaczenie. Faktycznie ta ikra została złożona dosłownie tuż po zakończeniu kuracji. Nawet nie wiem, czy węgiel zdążył wyciągnąć cały lek z akwa.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Lek bezpośrednio raczej nie powinien zaszkodzić. Ten efekt wtórny z filtracją.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości