• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Przymiarka do nowego akwarium

#11
jak Twoje wrażenia odnośnie tego zbiornika dla pielęgniczek? (pytam w kontekście wymiarów dna, wysokości i oświetlenia)
zapalasz wszystkie 3 lampy?
I jeszcze taka prośba techniczna, ponieważ na żywo udało mi się oglądać tylko glossy 100, to chciałbym prosić Cię żebyś zmierzył odległość od bocznej krawędzi do początku otworu "technicznego" (mam na myśli otwory do wyprowadzenia przewodów i rurek filtrów) oraz szerokość tego otworu.
Niby w sklepie mówią że w 120 jest tak samo jak w 100, ale... no właśnie zawsze jest to ale, a nie chciałbym potem kuć ściany Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(19-02-2018, 10:53 AM)Karolus napisał(a): jak Twoje wrażenia odnośnie tego zbiornika dla pielęgniczek? (pytam w kontekście wymiarów dna, wysokości i oświetlenia)
zapalasz wszystkie 3 lampy?
I jeszcze taka prośba techniczna, ponieważ na żywo udało mi się oglądać tylko glossy 100, to chciałbym prosić Cię żebyś zmierzył odległość od bocznej krawędzi do początku otworu "technicznego" (mam na myśli otwory do wyprowadzenia przewodów i rurek filtrów) oraz szerokość tego otworu.
Niby w sklepie mówią że w 120 jest tak samo jak w 100, ale... no właśnie zawsze jest to ale, a nie chciałbym potem kuć ściany Smile
Zapalam jedną lampę i to pomimo dużej ilości roślin pływających. Wrzucę fotkę później. Dla 3 par teoretycznie powinno być ok, to jak standardowa 240-ka jeśli chodzi o powierzchnię dna. Chociaż u mnie 2 samce są zdominowane. Czekam co będzie po tarle.

Glossy jest dość wysokie i to trzeba brać pod uwagę projektując wystrój. Jak myślałem o tym, żeby dać tam biotop azjatycki, to nawet chciałem zalać nie do końca, żeby było widać powierzchnię wody.

Glossy to wizualnie fajne zbiorniki. Mam 3 obok siebie i ładnie to wygląda.


Co do pomiarów, to zostawiłem akwarium w domuWink Zmierzę jak wrócęSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Co do wymiarow: od brzegu wyciecia na weze do brzegu akwarium jest nieco mniej niz 6 cm. Cale wyciecie ma jakies 8,5 cm szerokosci. Tak samo mam w glossy 80.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Super, wielkie dzięki, teraz wiem na 100% że mi się zmieści tam gdzie chcę postawić

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(18-02-2018, 22:47 PM) Ruki napisał(a): Oczywiście że postaw na jeden gatunek. Jaką wodę możesz im zapewnić? Masz RO?

RO nie mam ale na 100% kupie przed stawianiem nowego zbiornika. W kranie mam taki beton że żyworódki wolniej pływają Big Grin
Jakieś sugestie co do gatunku (atrakcyjnego zarówno pod względem wyglądu jak i zachowania, a co ważniejsze w miarę łatwo dostępny i tolerancyjny na niewiedzę akwarysty Smile)

Ze znanych mi jak pisałem najbardziej podobają mi się barwniaki szmaragdowe, ale chyba je skreślę z listy z racji ich terytorializmu (chyba więcej niż parki nie mógłbym mieć).
Kolejne na liście to kakadu lub agasiza, czy to byłby dobry wybór? No i w jakiej konfiguracji mógłbym je wpuścić do takiego zbiornika?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(20-02-2018, 07:16 AM)undefined napisał(a): Ze znanych mi jak pisałem najbardziej podobają mi się barwniaki szmaragdowe, ale chyba je skreślę z listy z racji ich terytorializmu (chyba więcej niż parki nie mógłbym mieć).
Barwniaków nie skreślaj, tylko stawiaj obok glossy 80, idealne na parkę barwniakówWink

To jest moje:

https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=7352&page=3
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
haha...
chciałoby się, ale niestety obecnie 120cm to max co mogę wygospodarować, może kiedyś....
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(20-02-2018, 10:52 AM)Karolus napisał(a): haha...
chciałoby się, ale niestety obecnie 120cm to max co mogę wygospodarować, może kiedyś....
Dlatego hobby z czasem schodzi do piwnicy, tam są możliwościWink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
120 cm to fajny baniak dla parki barwniaków, będą miały dużo miejsca. Wink Ale z pielęgnic to wtedy tylko one.

Jeśli chodzi o Apisto to 3 parki kakadu lub 3 parki agassizii to maks. Do tego z 30 jakiś drobnoustków i masz fajny vaniak.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Parki? do tej pory wydawało mi się że jedne i drugie trzyma się w haremach
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości