• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [240] Malawi - w budowie

#1
Tytuł - niech na razie taki zostanie bo jak bym napisał w tytule miejsce jeziora to by się co niektórzy domyślili co będzie pływać itd Smile Taki sprytny jestem Smile

A więc dobry wieczór państwu. Cieszę się, że znów mam tyle czasu aby tu wejść i jak się okazało postanowiłem wyremontować moje 240l Malawi. 
Poprzedni gatunek Pseudotropherus cyaneorhabdos oddałem do większego akwarium. Postanowiłem to wykorzystać i założyć akwarium od nowa ale tym bardziej z akwarium biotopowego iść w jeszcze bardziej biotopowe. W sumie w poprzednim brakowało tylko gruzu Smile Ale teraz już go nie zabraknie.

Szczegóły, które mogę już zdradzić:
Akwarium 120x40x50 - 240l - szkło Opti white na froncie 10mm, reszta float 10mm.
Pod podłożem: kratki malarskie.
Aranżacja kamienna: Serpentynit, Black Grey Stone oraz taki czarny co nazwy nigdy nie pamiętam ale jak się przypomni to dopiszę. 

Póki co więcej zdradzać nie mogę bo jeszcze sam nie wszystko wiem Smile

Tak wygląda wprowadzenie, gadka o wymiarach akwarium oraz pierwszy pomysł na ułożenie rzeczy pod kamienie:



Ale z z tego potem zrezygnowałem i zrobiłem tak:



Dziś natomiast układam aranżację... i ułożyłem Smile Za trzecim razem i jestem zadowolony Smile Ale to w następnym filmie Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Czas na aranżację Smile 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Podenerwuję Was amerykańce trochę. Macie Malawi Smile 

Aranż za drugim razem przez, który turlałem sie po podłodze był tak nieudany. Układany na spontan.
     

Aranż nr 3 prawie ostateczny bo zmieniłem kamień po prawej stojący a mianowicie odwróciłem go tyłem do przodu. 
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Dla mnie jest kozak.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Jeszcze zasyp dno podlozem aktywnym, posadz trawniczek, przyklej mech do skal i wpusc 10 neonów... I bedzie piekne akwa w syulu Amano Wink taki zarcik Big Grin
Tak powaznie to bardzo ciekawi mnie co wysypiesz na dno i kolor tego czegos. Skaly maja ciekawe ksztalty i kolor wiec po zalaniu woda ekekt bedzie ciekawy.
Jakie oswietlenie planujesz ?
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Mnie natomiast zastanawia ta różowa ściana jako tło. Ciekaw jestem jak się będzie prezentować po zalaniu akwarium Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
A ja bym do takiego gruzowiska dał Julidochromisy. Tongue
Ciekaw jestem efektu po kilku miesiącach od zalania.Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Krzyk ILU HEJTERÓW ! Aż nie wiem, któremu oddać pierwszemu Smile 

Piasek będzie na jutrzejszym filmie bo się właśnie wrzuca. Oświetlenie będzie jak wcześniej. Belka wybarwiająca SANRISE. 

To nie róż... to WRZOS... faceci to się nie znają na kolorach.

Tanga chodzi mi po głowie ale trochę inna. Pożyjemy, zobaczymy czy zrobię.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Trzymasz nas w napiecu bo nie zdradzasz planow i szczegolow wiec sie nie dziw... 
A tak powaznie to siedze za granica wiec 2.5 gb na miesiac starcza na przegladanie forum z pominieciem filmikow, chyba ze ogranicze wideo rozmowy z rodzina...
Ale jak wiemy sa rzeczy wazne i wazniejsze Wink
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Na szczęście zdjęcia też będą ale jak ktoś chce zobaczyć film to jest nowy Smile

Tym razem dołożyłem piasek Smile

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości