• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Rak marmurkowy

#1
Wpuscilem wczoraj dwa takie raczki (5-6cm) do mojego akwarium. Mieliscie juz jakies doswiadczenia z takimi polaczeniami? Biotopowo jest u mnie jak najzupelniej sluszny. Roslin nie mam, wiec w dekoracji nie przewiduje zniszczen. Slyszalem/czytalem jednak, ze raki lubia polowac. O duze akary i zbrojniki sie nie boje. Bardziej zastanawia mnie wspolzycie z kiryskami i potomstwem akar. No coz - poczekamy, zobaczymy :-)
Nechor
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Witam. Ja miałem kilka lat temu raka marmurkowego. Trzymałem go w nieogrzewanym zbiorniku z kilkoma kardynałkami i dwoma małymi, aczkolwiek większymi od raka welonami. Rak buszował po dnie i błyskawicznie pojawiał się gdy dawałem mu ochotkę i ogólnie był wdzięcznym obiektem obserwacji. Nieraz wyciągał szczypce nad głowe, próbując złapać welony za płetwę ogonową. Nawet zabawnie to wyglądało. Pewnego dnia po powrocie z pracy zastałem raka trzymającego w szczypcach welona i pałaszującego go w najlepsze. Kardynałka żadnego nigdy nie upolował, widać były dla niego za małe i za szybkie do złapania. Tak więc zalecam ostrożność w zestawianiu raka z rybkami.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Jak podrosnie to boj sie o akary i zbrojniki. Smile Bedzie polowal na ryby.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości