• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: filtr zewnętrzny panelowy(?) DIY + ogrzewanie z lampy - dylematy

#11
Lepiej zabić pomysł niż ryby musisz pomyśleć o wykorzystaniu czegoś innego przez co mogła by bezpiecznie przechodzić woda, bezpieczne było by zrobić to z kwasówki

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
A miedź? Wiem że bezkręgowce i zbrojniki nie lubią, ale czy stężenie może wzrosnąć na tyle?

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Z miedzią podobna sytuacja jak z aluminium, zrób napewno bezpiecznie czyli kwasówka na wymiennik a na nią przykleić już chłodzenie led z aluminium

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Bloki wodne do WC są alu lub miedziane. Oba odpadają w systemie otwartym. Opcja jest zrobienie systemu zamkniętego i zastosowanie dodatkowego wymiennika w filtrze. Wtedy możesz zastosować oryginalny płyn nie utleniajacy alu.
Do płytki z diodami trzeba przylutowac rurkę z nierdzewna i ona będzie robiła za wymiennik.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
To ja wymyśliłam tak: do profila alu z diodami przylutowuję wymiennik ciepła aluminiowy, wężami podłączam to do wężownicy nierdzewnej (takiej jak do destylacji) umieszczonej w filtrze, do tego mała pompka obiegowa. Mogłoby tak być?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Układ zamknięty ma sens. Na allegro są rury karbowane z nierdzewki zakończone gwintem różnej długości wiec coś sobie dobierzesz.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
pozostaje kwestia prądu. Co w razie przebicia? Prąd + metal + woda.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Wydaje mi się, że skoro w komputerach takie coś stosują to chyba jest to bezpieczne.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(06-03-2018, 10:20 AM)cichy24pl napisał(a): pozostaje kwestia prądu. Co w razie przebicia? Prąd + metal + woda.
Ale czego się obawiasz? Przebicia na ledach?
Pompa niesie większe ryzyko w wodzie niż wisząc na wezach.
Trzeba rozważyć zastosowanie rezerwuaru tak jak to mają zestawy do WC.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Tak na ledach. Pompka jest przystosowana do kontaktu z wodą. Aż tak się nie znam, ale warto by było popytać jakiegoś elektryka.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości