• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Szkło czy pleksi - przykrycie tafli wody pod pokrywą

#21
więc żeby trochę uporządkować całość:

Plexi jest w dwóch formach: wylewanej (PMMA) i ekstrudowanej. materiał sztywny ale kruchy. Można polerować.

Poliwęglan - cienki jest giętki, ale nie do stłuczenia. nie da się polerować.

co do rysowania tu już każdy ma inne zdanie.

dla objaśnienia tzw. szkło akrylowe to nic innego jak plexi PMMA.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Ja zamówiłem aluminiową pokrywę przez internet na https://www.plantica.pl/produkty/produkty-na-wymiar, początkowo obawiałem się, że nie będzie pasować, jednak wymiary, które podaje się przy składaniu zamówienia pozwalają na dokładne dopasowanie pokrywy do akwarium. W zasadzie góra pokrywy wykonana jest nie tyle z pełnego aluminium co z płyty kompozytowej, warstwowej. Materiał ten jest lżejszy od pełnego aluminium, a jednocześnie lżejszy, sztywniejszy i bardziej trwały. 




[Obrazek: pokrywa-aluminiowa-czarna-biala-na-wymiar-wycena_2.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Może niezbyt na temat, ale... Plantica... serdecznie odradzam ten "sklep". Zamówiłam u nich niedawno kilka rzeczy i... przyszło tak: żarcie dla ryb przeterminowane o ponad rok i pomylone - nie ten rodzaj, który zamawiałam, do tego - zamiast pełnego opakowania - tylko 1/3 porcji rośliny invitro (w dużym kubku, żeby było śmieszniej), dodatkowo wszystko wciepane do kartonu byle jak, nie zabezpieczone - żel wylał, pomoczył produkty. Najśmieszniejsze jest to, że te śmieci koniecznie chcieli ode mnie odzyskać, pewnie żeby je wcisnąć komu innemu ;D a z oddaniem pieniędzy zwlekali ile mogli i oddali je dopiero, gdy skrupulatnie zanotowali odbiór paczki zwrotnej, choć ja wcześniej ufnie zapłaciłam im z góry za zamówienie. Próbowali też straszyć (bezprawnie) "zablokowaniem na allegro" w razie wystawienia im negatywa. Masakra. Oby Ci nie przysłali tak jak mnie czegoś zupełnie innego niż zamawiałeś.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości