• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Problem z żywieniem dużych zbrojnikow

#11
Ja dla swoich Pseudacanthicus podaję mrożone małże, krewetki koktajlowe, stynkę i szaleja za tym. Czasem też pokarmy typu mrożona artemia, kryl, mysis. Dostają też pokarmy suche, ale z przewagą składników pochodzenia zwierzęcego.
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Jak często karmisz?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Chyba znalazłem problem więc po pierwsze się podziele bo moze komus się przyda o po drugie powiedzcie jak to leczyć. Mianowicie chodzi o pasozyta z rodzaju hexamita którego dzisiaj znalazlem pod mikroskopem w probce odchodów. Jak się uda dolacze film. Nie jest chyba tego duzo ale podobno szybko się namnaża. Znalazłem tylko jednego żywego osobnika w wielu próbkach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
A wiesz, że wiciowce to tak na prawdę naturalna flora bakteryjna wszystkich mięsożerców? Pojedynczymi osobnikami nie ma się co przejmować. Spróbuj unormować im dietę wg. wskazówek Arsika. Niech im sie normalna flora jelitowa odbuduje i w przeciągu kilku tygodni sraczka powinna się skończyć. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Dawałeś im ogórka? Bez pestek. 
Jeśli jedzą - szybko przeczyści im bebechy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Dzięki Ruki. Zastanawiam się też czy moze profilaktycznie nie podawać przez kilka dni metronidazolu do pożywienia.
Adams 2121 one nawet nie spojrzą na ogórka ani na jakiejkolwiek inne warzywo.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Nie ma czegoś takiego jak profilaktyczne podanie antybiotyku. Albo podajesz pełną kurację aż do wybicia wiciowców albo nie podajesz nic. Wink Inaczej wyhodujesz sobie mikroby nie do ruszenia lekami.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Mówiąc profilaktycznie miałem na myśli pełną kurację w sytuacji gdy sugerujac się Twoją opinia, nie wiem czy jest na pewno niezbędna.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Ryby wyglądają zdrowo, więc dałbym im po prostu odpocząć. Niech się im odbuduje naturalna flora bakteryjna, w między czasie zmodyfikuj karmienie- jeśli dalej objawy będą się utrzymywać to wtedy trzeba pomyśleć o leczeniu.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Dokładnie. Najpierw zacznij je karmić prawidłowo. I nie podawaj żadnych ogórków itp. To sa typowi mięsożercy jak wszystkie kaktusy. U mnie piłowały jeszcze drewno trochę, ale to już same sobie dawkowały ;-) A podstawa diety mięsko krewetek, małży itd. I żeby Ci nie przyszlo na myśl jakieś serce wołowe czy indycze itp wynalazki...
Ryby młode karmię 2x dziennie, dorosłe 1x dziennie.
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości