• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Projekt filtracji do nowego baniaczka :)

#29
(20-02-2018, 12:20 PM)jaciek napisał(a): Kolego napisz cos wiecej o swoich doswiadczeniach z filtrem piaskowym. Czy piasek byl „wzruszany” przez ruch wody tak jak ma to miejsce w wiekszosci filmikow o tych filtrach ja yt? Co myslisz o tym zeby np zrobic cos ala sump tylko wypelnic go piachem i dac wolny przeplyw wody- myslisz ze po jakims czasie jest szansa na wytworzenie bakterii beztlenowych ktore zamkna cykl azotowy?
Tak moje filtry piaskowe były właśnie tak zbudowane jak w filmach na YT czyli złożę było wzruszane od dna do maksymalnej wysokości by go nie wypłukać, to filtr z bakteriami tlenowymi, jednakże gdy zrobiłem by warstwa dolna piasku w filtrze przestała być wzruszana dowiodłem dwufunkcyjności takiego filtra i pracy w warunkach tlenowych wysokie warstwy piasku ciągle wzruszane i zalegająca warstwa na dnie warunki beztlenowe. Myślę że to bardzo dobry pomysł by jedną komorę w sumpie zasypać piaskiem chociaż na 20 cm a woda powinna spływać po jej wierzchu tak jak rzeczka z małym nurtem Smile zasada działania jest taka sama jak z warstwą piasku w akwarium gruba warstwa zawsze popłaca oczywiście jeżeli nie mamy ryb które lubię sobie grzebać ile by tej warstwy nie było Wink w tym projekcie stosuje trochę inne rozwiązanie i za typowy filtr biologiczny z udziałem bakterii tlenowych stawiam te dwie beczki z kaldnesem i maksymalnie będę go wzruszał, jednak teraz zastanawiam się czy nie dać jeszcze jednej i zasypać na 3/4 wysokości z piaskiem i ze zredukowanym przepływem obmywać piasek po jego wierzchu.

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka

(21-02-2018, 12:28 PM)mariuszbrzez80 napisał(a): Chryste Panie.  To też przyjadę obejrzeć ostrzegam Smile
Nie zapomnij wziąć chociaż z parki uaru

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Projekt filtracji do nowego baniaczka :) - przez Topielec - 08-02-2018, 21:54 PM
RE: Projekt filtracji do nowego baniaczka :) - przez Ruki - 20-02-2018, 19:16 PM
RE: Projekt filtracji do nowego baniaczka :) - przez TomaszBlackWater - 21-02-2018, 19:33 PM
Projekt filtracji do nowego baniaczka :) - przez tuptuś - 28-02-2018, 22:22 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości