• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: moje pierwsze czarne wody 112l

#11
Czyli cała obsada do wymiany

Ładnie sobie dobrałem mieszkańców nie ma co
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
To ustawienie korzeni powoduje, że najgęściej jest trochę powyżej dna, a dno paradoksalnie jest trochę puste. Ja bym bardziej zagracił dno, żeby ryby mogły obierać rewiry.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(29-01-2018, 12:03 PM)danielos1002 napisał(a): Czyli cała obsada do wymiany

Ładnie sobie dobrałem mieszkańców nie ma co
Nie przejmuj się. Ja jak zaczynałam, też sobie dobrałam obsadę ni w pięść ni w oko - dlatego, że "tak było w sieci", tzn. wiele osób powielało ten sam błąd. Każdy kiedyś od czegoś zaczyna.
Do czarnych wód pasują np. neony simulans, sporo pielęgniczek, trochę też azjatyckich rybek (boraras itp.), ale to tylko przykłady. Zrób sobie listę ryb, które Ci się podobają, i czytaj, pytaj Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Dzięki, tak zrobięSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(29-01-2018, 12:03 PM)danielos1002 napisał(a): Czyli cała obsada do wymiany


Ładnie sobie dobrałem mieszkańców nie ma co
Dlaczego od razu do wymiany, zaczekaj z ramirezkami dobierze się parka reszte oddaj, kirysy od bidy mogą zostać, jeżeli ci się podobają ramirezki to przecież mogą zostać, neonki przynajmniej te co ja posiadam(także innesa) lepiej czują się w temperaturze 26 stopni - w niższej temperaturze  często dochodziło do zgonów, niemam pojęcia dlaczego, padała ta rybka raz na pół roku. 
Ale jeżeli masz możliwość zmienienia obsady bezproblemowo, to tak zrób, jeżeli natomiast nie, zostawiłbym tak jak jest, no oczywiście zredukuj ramirezki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
pH masz ok, ale jakie są twardości? Faktycznie tak jak ktoś napisał dno za mało zagracone, daj tam jakieś większe kawałki drewna które dadzą schronienie i możliwość złożenia ikry, dodaj liści. I tak czarne wody są piękne, próbuj dalej będzie dobrzeWink.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Jeżeli chodzi o testy to nie jestem jeszcze ogarnięty, wiem tylko jakie jest ph

Nad dnem popracuje niedługo bo kożenie jeszcze nie chcą tonąć

W testach muszę się podszkolić bo nie bardzo wiem jak je dokładnie robićSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Ramirezki nie są czarnowodne, ani neonki ciepłolubne... wytrzymają, ale ani nie będą happy, ani to ich naturalny biotop.
Obsada jak najbardziej do wymiany, ale zrobisz jak zechcesz. Jeżeli chcesz zatrzymać ramki, to oddaj neonki i zrób ClearWater.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Chcę aby to były prawdziwe czarne wody dlatego wymienię obsadę, ramirezy napewno wymienię na kakadu to napewno aco do reszty to nie mam jeszcze pomysłu
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
W sumie mój drugi typ to zamiast sterbai kirysek ciemnogrzbiety (Duplicareus)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości