• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: moje pierwsze czarne wody 112l

#1
Witam wszystkich, są to moje początki i chciałbym poznać waszą opinię na temat mojego akwarium co mógłbym poprawić
szkło 80x35x40
filtr jbl e902 + prefiltr eheima

mieszkańcy to
14 neonków inesa
10 kirysków sterby
1+3 pielęgniczki ramirezy

   
   
   
   

zdjęcia zrobione telefonem tak że jakość nie specjalna
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Zaczne od plusów:
Fajny aranż akwarium

Minusy
Ramirezy to gatunek monogamiczny 
Ramirezy nie wystepuja w czarnych wodach
C.sterbai rosna dosc duze wiec 10 sztuk na takie akwa to troche duzo


Jesli masz testy akwariowe to podaj parametry wody w akwa bo jesli masz twarda wode to wrzucanie do niej szyszek olchy nie daje nic
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(29-01-2018, 00:26 AM)Qbek napisał(a): Jesli masz testy akwariowe to podaj parametry wody w akwa bo jesli masz twarda wode to wrzucanie do niej szyszek olchy nie daje nic
Kolor daje Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Do Qbkowej listy dodam jeszcze, że ramirezy są wybitnie ciepłolubne - zerknij na seriouslyfish.com. Minimalna temperatura dla nich to 26 st. C. Neonki Innesa odwrotnie - 22-23 st. C.
Aranż ładny, ale obsada do całkowitego przeprojektowania... oby Ci się ramki nie wytłukły wzajemnie do czasu decyzji (z własnych doświadczeń - najbezpieczniej jest trzymać jedną dobraną parę na jedno akwarium).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Dzięki za informację,  taki dobór obsady i ilość doradził mi facet w zoologu, teraz przynajmniej wiem że trzeba zredukować trochę to towarzystwo, nie chcę żeby się męczyły
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(29-01-2018, 01:29 AM)Ramirez Dolores napisał(a): Do Qbkowej listy dodam jeszcze, że ramirezy są wybitnie ciepłolubne - zerknij na seriouslyfish.com. Minimalna temperatura dla nich to 26 st. C. Neonki Innesa odwrotnie - 22-23 st. C.
Aranż ładny, ale obsada do całkowitego przeprojektowania... oby Ci się ramki nie wytłukły wzajemnie do czasu decyzji (z własnych doświadczeń - najbezpieczniej jest trzymać jedną dobraną parę na jedno akwarium).

wg strony którą przytaczasz temperatura dla innesy

http://www.seriouslyfish.com/species/par...on-innesi/ napisał(a):Water Conditions
Temperature: 21 – 28 °C

pH: 4.0 – 7.5

Hardness: 18 – 215 pp

ramirezi

http://www.seriouslyfish.com/species/mik...-ramirezi/ napisał(a):Water Conditions
Temperature: 26 – 30 °C

pH: 4.0 – 7.0

Hardness: 18 – 179 ppm

co pozwala przypuszczać, że można dobrać parametry pod zakres obydwu omawianych ryb
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Umnie ph jest 6.2
Wcześniej gdzieś wyczytałem że innesy maja mieć między 21-24 stopnie a ramirezy miedzy 24-26 stopni. Dlatego myślałem że 24 stopnie będą dobre dla wszystkich

Ale tak czy inaczej Ramirezy i  ze dwa trzy Kiryski będę musiał oddać. Zastanawiam się co w miejsce Ramirez będę mógł dać
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Jak na czarne wody to kakadu haremik 1+2
Przy neonach nie odchowasz narybku polecampstrazenice marmurkowe
A co do kirysow to sterbaje rosna ogromne wrecz i przy tym litrazu to max 6
Pozdro
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Xiao Lohan - przytaczam wg Kolegów doświadczonych pielęgnicomaniaków Wink vide bodajże mój temat "które ryby można trzymać z neonami Innesa" albo wcześniejszy, o moim baniaku i ramirezach. W którym bardzo mocno mi wybijano z głowy łączenie tych gatunków; Anno Domini 2016.
Seriouslyfish podaje ten zakres, bo n. Innesa znoszą okresowe ocieplenia (lato).
A ramirezki znów w niskiej temperaturze mogą mieć kłopoty z trawieniem - też było wałkowane w moich tematach. Po reklamacje zapraszam do speców z większym stażem niż ja Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Dodam jeszcze, że C. sterbai to też nie ryba z czarnych wód Wink 
To ewidentnie kiryski z wód przejrzystych.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości