• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pokarm roślinny dla dużych pielęgnic

#1
Cześć,
możecie podrzucić jakieś propozycje pokarmów roślinnych dla pielęgnic z CA? Do tej pory próbowałem karmić moje O. heterospila sparzonym szpinakiem baby i liśćmi mniszka (nawet nie ruszą) i zielonym groszkiem (poskubią, ale robi syf w zbiorniku). 
Z góry dzięki za wszelkie sugestie
"Spokojnie i statecznie pływa po całym akwarium czerwona cychlida" - W. Dackiewicz, Tęcza w akwarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Kup glony nori, prasowane jak do sushi.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Dzięki Łukasz. Ktoś próbował jeszcze czegoś innego?
"Spokojnie i statecznie pływa po całym akwarium czerwona cychlida" - W. Dackiewicz, Tęcza w akwarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Roślinożercy z CA nie tylko zieleninę w menu posiadać powinny...
Kryl, lasonogi, krewetki, artemia premium, ochotka jumbo, szklarka, małże gotowane + ogórek, jabłko, banan, groszek, marchewka, i ileś rodzajów z palety granulatów Hikari czy OSI miałem na stanie ( nie wiem jak z ich apetytem, ale ja przy pearsei nie dawałem dużych granulatów, bo by pękły tak żarły ).  Różnie było z naszymi warzywami, ale pearsei np. lubiły nurzańca Smile Próbuj ze wszystkim co masz, a jest tego na rynku i w warzywniaku sporo Smile
pozdrawiam
Marcin!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Dzięki za informację. Paleta wypróbowanych przeze mnie pokarmów jest dość szeroka, jednak chciałem ją urozmaicić właśnie wprowadzając pokarmy typowo roślinne, najlepiej nieprzetworzone.
"Spokojnie i statecznie pływa po całym akwarium czerwona cychlida" - W. Dackiewicz, Tęcza w akwarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Podepnę się pod temat. A te "ogórek, jabłko, banan, groszek, marchewka" to gotowane, czy surowe? Jak je przyrządzacie? Ja parę razy wrzucałem sparzoną cukinię lub jabłko, ale nawet bocje tego nie ruszały, o pielęgnicach nie mówiąc. Też bym chciał, żeby miały jakieś naturalne urozmaicenie pokarmów roślinnych, bo tak tylko jedzą spirulinę 36% i tabletki dla glonojadów, a więc gotowce.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Ogórek i marchew gotowane na miękko. Z ogórka tylko część bez pestek. Banan świeży. Brokuł parzony. Innych tym podobnych nie podawałem. Bocje nie rusza warzyw bo to mięsożerna ryba. O jakich pielęgnicach piszesz?

Taka ciekawostka z dzieciństwa. Lata 90, druga połowa. Właściciel mojego ulubionego sklepu zoo latem karmił swoje płaskoboki liśćmi mlecza które garściami rwał z trawnika przed sklepem Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(01-02-2018, 00:52 AM)sbc napisał(a): Ogórek i marchew gotowane na miękko. Z ogórka tylko część bez pestek. Banan świeży. Brokuł parzony. Innych tym podobnych nie podawałem. Bocje nie rusza warzyw bo to mięsożerna ryba. O jakich pielęgnicach piszesz?

Mam p. miodową i sajica. Spróbuję dać ugotowane, dzięki.
Z tymi bocjami, to ja akurat mam bocję siatkowaną (botia lohachata, YOYO), jest opisywana jako wszystkożerna i u mnie też zjada chętnie wszystko poza tymi nieszczęsnymi warzywami, ale może to właśnie przez to, że nie ugotowane.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości