• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [350] [ Ameryka Południowa ] Guianacara owroewefi

#81
(20-04-2020, 08:18 AM)dzikakuna napisał(a): Prystelki to chyba raczej środkowej i dolnej części akwarium się trzymają, no chyba że gujanki je zagonią pod taflę.
Twoje gujanki nie są jeszcze takie wielkie, więc nacieszysz się jeszcze jakiś czas dwoma parami.
Po zredukowaniu do jednej pary, próbowałem dodać hokejówki, żeby pod taflą nie było pusto. Systematycznie znikały. Mój samiec ma z 17 cm, samica może 12. Dla tej jednej pary moja 375 wydaje się mała.

A nie jest tak, że Japatu są większe/zadziorniejsze?
Faktycznie narazie zostaną dwie pary, jutro odławiam drugą połowę, ale zostają w forumowej rodzinie. Smile

PS co myślisz o Farlowellach? Dadzą radę zgodnie żyć z Gujanami? Ewentualnie jakie śmigacze z tego rejonu miały by spore szanse?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#82
Co do zbrojników to się nie wypowiem. Nie jestem fanem tych ryb. Gdy najdzie mnie na nie ochota, to siedzę i czekam.... aż mi przejdzie.
Rozpraszacze to każde które Ci się podobają i nie zmieszczą się w paszczy gujan będą dobre. Mi podobają się hokejówki. Z Twoimi gujankami dały by radę. Trzymają się powierzchni i są aktywne.

P.S Potrzymasz swoje G. owroewefi 3 lata to zobaczymy jak duże urosną Wink
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#83
(21-04-2020, 07:38 AM)dzikakuna napisał(a): Co do zbrojników to się nie wypowiem. Nie jestem fanem tych ryb. Gdy najdzie mnie na nie ochota, to siedzę i czekam.... aż mi przejdzie.
Rozpraszacze to każde które Ci się podobają i nie zmieszczą się w paszczy gujan będą dobre. Mi podobają się hokejówki. Z Twoimi gujankami dały by radę. Trzymają się powierzchni i są aktywne.

P.S Potrzymasz swoje G. owroewefi 3 lata to zobaczymy jak duże urosną Wink

Tak, zobaczymy ile jak z tymi dwoma parami się to uda, bo teraz jedna para to ma teren 15x15cm pod gąbką filtra, korzonkiem który przytargały i paru gałązek torfu... Także redukcja konieczna.
Nannostomus beckfordi jeszcze rozważam w toni. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#84
Z guyanacarami owrowefi mam Sturisomy Aureum.
Typ zbrojnika który potrafi sobie radzić z różnymi rybami. Gdy jest młody ma dosyć delikatny ogon. Im ryba starsza tym jest lepiej, lecz do pancernych ryb niestety ale nie ten typ zbrojnika. Coś z typowych drewnojadów - l204 ,l104, l190/191. Jeśli ryby są agresywne. 

Dorosłe z ogona potrafią zrobić użytek - straciłem dyskowca hodowlanego, parę innych ryb - znak zawsze był ten sam - ogon z odbita łuska z ciała ryby.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#85
Gujanek już w tym baniaku nie ma. Zostały jednak w forumowej rodzinie i mam nadzieję, że obaj nabywcy będą się tu nimi chwalić! ; )

Co by tu z tym baniakiem teraz...? :Rotfl
   

PS: małe wyłowione, szukają domu. Pies
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#86
(08-06-2020, 15:01 PM)Xiao Lohan napisał(a): Co by tu z tym baniakiem teraz...? :Rotfl

Cytując klasyka: "tylko nie idź w Afrykę" Wink

Może małe crenicichle?
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#87
(08-06-2020, 22:01 PM)dzikakuna napisał(a):
(08-06-2020, 15:01 PM)Xiao Lohan napisał(a): Co by tu z tym baniakiem teraz...? :Rotfl

Cytując klasyka: "tylko nie idź w Afrykę" Wink

Może małe crenicichle?

W sumie to rozważałem dorzucenie dobrego cyrkulatora i odpalenie na tych kamolach babkarium, tylko teraz dość kiepsko z dostawami z Azji..
A jeśli zostanę przy Ameryce, to raczej poszukam jakiś Apisto pasujących do obecnego wystroju.

Póki co stoi jak jest i bystrzyki mają w końcu gdzie popływać, bez odganiania. Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#88
To może Telocichla? I została by Ameryka Południowa, prawie-babeczki by były...
Babki z Ameryki Północnej też są ciekawe, pięknie ubarwione i nie potrzebują ogrzewania....
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#89
(09-06-2020, 21:26 PM)dzikakuna napisał(a): To może Telocichla? I została by Ameryka Południowa, prawie-babeczki by były...
Babki z Ameryki Północnej też są ciekawe, pięknie ubarwione i nie potrzebują ogrzewania....

Etheostoma spectabile samce są po prostu O maj gat O maj gat
Gatunek jednak trochę poza zasięgiem. Jednak "proste" Babki+Przywry mi się marzą trochę bardziej, niż ciekawe wymagające gatunki za miliony monet, choć wiem, że to coś co wolelibyście oglądać na forum. Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 3 gości