• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [350] [ Ameryka Południowa ] Guianacara owroewefi

#11
Dla mnie akwarium ideał. Zbieram materiały, żeby coś podobnego zrobić, ale ciężko idzie. Zazdroszczę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Miśku, klimat taki, że ach... [gdzie jest ta emotka z serduszkami zamiast oczu, gdy jest potrzebna...?] Wink
"Akwarystyka jest jak alkoholizm, wszystko idzie w szkło."
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Sztos akwarium ! naprawde mega wypas !!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Super klimat!
Pozdrawiam, Piotr >>(XXX)'>

Akwaria: 840 słone, 360 aklimatyzacja Monodactylus sebae do słonej wody, 200 azja roslinne, 160 axolotle córki, 60 Panaqolus, 42 roślinne, 25 krewetki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Akwarium Wygląda świetnie. Co to za korzenie z lewej strony?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(13-08-2018, 02:56 AM)lilek napisał(a): Akwarium Wygląda świetnie. Co to za korzenie z lewej strony?

brzozowe

dzięki za miłe opinie Heart

akwarium prawie zaliczyło wtopę podczas mojej tygodniowej nieobecności - automatyczny karmnik wykręcił całe żarcie jakie miał. cholerstwo ma za luźną blokadę wielkości dawki, gdzie minimalna to ~5 ziarenek/obrót, a jedna wyżej ze 100... no i przestawiło się na ten drugi zakres i kupa żarcia wpadła do akwarium = woda syf i smród (PO4 < 1 !). szczęśliwie wróciłem już w piątek i padł tylko neon i cytrynka, choć reszta mocno dyszała. sytuacja wydaje się być opanowana Smile
także na przyszłość... lepsza tygodniowa głodówka niż jakieś automaty do karmienia...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Po4 nie takie wysokie jak na tone żarcia w baniaku. Ja zostawiłem ryby na 13 dni bez karmienia i żadnego zgonu nie było. Chyba głodówka to lepsza opcja niż karmnik albo dokarmiający sąsiad...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Amen, poszedł restart. 11 miesięcy tylko przetrwało. Ciągle coś mi w nim jednak nie leżało, mimo wielu ciągłych zmian.. Chyba bedzie lepiej? Wink

Pożegnalne foto. CW się zrobiło- zaniedbałem dolewki kwachu.

Gujany v2 coming soon!


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
No i się złamałem - przefarbowałem podłogę, doleciało z 50kg otoczaków znad Soły (częściowo są pod piachem). Korzenie, o dziwo, zostały wszystkie, ale układ znacznie mniej przytłaczający (szczególnie względem ostatniego posta z 1 strony). Śmiga dopiero dobę, a już mi się podoba jak gujanki harcują pomiędzy szczelinkami Smile
wyleciały też żabienice. zostały 3 trawki: v. gigatea, v. americana i sagitaria

aktualna obsada (na pewno do lekkiej korekty..)
9x G. owroewefi
~30x P. innesa
5x H. pulchripinnis
5x C. panda
1 ancitrus, 1 zwinnik filigera (skoczne niczym pstrąznice..), 1 otosek, 4 razbory klinowe

docelowo widziałbym gujanki+pandy (10) +cytrynki (ok 20, lub mniej+barwieńce czarne) i kilka otosów
ciężko się jednak z tym ugiąć, bo neony do mnie spływają z każdej strony Bezradny Haha

zastanawiam się, czy przyciemnić trochę wodę torfem - chyba spróbuję Smile a wy jak uważacie?

/mam problem z załącznikami, może przez dubleposta?
wyjątkowo wrzucam z imgura (spróbuję później poprawić)

[Obrazek: fqHTx7Q.jpg]
cd: fotospam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Misiek, podoba mi się, ojjj, podoba Smile
"Akwarystyka jest jak alkoholizm, wszystko idzie w szkło."
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości