• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [350] [ Ameryka Południowa ] Guianacara owroewefi

#61
A ja z powodzeniem zawsze łapie w nocy bądź zasłaniam akwarium na 3-4h i gdy leżą śpiąc wyławiam bez problemu co chce Smile
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#62
Może powinienem napisać w chorobach, ale niech będzie tutaj, więcej info o baniaku.

Zobaczcie proszę filmik - jedna parka guianek ma takie plamy na całym ciele. zachowują się i jedzą normalnie.. Pozostałe ryby bez zmian.
Czy jest to jakaś grzybo/pleśnio-podobna infekcja, czy może coś namajstrowali pod kamieniem i tak wyglądają?
Dodam, że ciężko je było wywabić.


help Confused
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#63
wg mnie ta rybcia 'przypierdzieliła" w coś. Zdrowe rybcie.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#64
Wygląda to na nadprodukcję śluzu, może faktycznie tak jak novi napisał, po uderzeniu w coś. Dalej się utrzymuje?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#65
Dwie sztuki tak miały (chyba para).
Po dwóch dniach to znikło zupełnie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#66
(14-12-2019, 17:37 PM)Xiao Lohan napisał(a): Może powinienem napisać w chorobach, ale niech będzie tutaj, więcej info o baniaku.

Zobaczcie proszę filmik - jedna parka guianek ma takie plamy na całym ciele. zachowują się i jedzą normalnie.. Pozostałe ryby bez zmian.
Czy jest to jakaś grzybo/pleśnio-podobna infekcja, czy może coś namajstrowali pod kamieniem i tak wyglądają?
Dodam, że ciężko je było wywabić.


help Confused

Nie jest to nic groźnego, czy ryby przypadkiem nie kopały intensywniej w tym czasie. Widziałem to u gujanek i innych ryb kopiących tunele/groty w piasku.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#67
(28-12-2019, 13:02 PM)Zimna Zośka napisał(a): Nie jest to nic groźnego, czy ryby przypadkiem nie kopały intensywniej w tym czasie. Widziałem to u gujanek i innych ryb kopiących tunele/groty w piasku.

Ciężko stwierdzić, zaobserwowałem to po powrocie z 2 tyg wyjazdu. Ilość podkopań, jak zwykle zresztą, przeogromna.

Ostatniego czasu wszystkie samce nabrały też trochę masy i ładnych pomarańczowych barw. A od okolic września nie zaobserwowaliśmy żadnego tarła.

Gujanki siedzą tak głęboko między kamolami, że poza czasem karmienia akwarium wydaje się pusciutkie.


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#68
Ryb nie widać ale ich podkopy i wygląd całego zbiornika robi pozytywne wrażenie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#69
Faktycznie kawał świetnego szkła. Wygląda na większe.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#70
Na dwie pary akurat. Czym większe rybcie tym ładniejsze, U mnie mają samce ponad 10cm/12 i już mają płetwy ogonowe nakrapiane na czerwono plus ładne grzbiety.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości