• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [350] [ Ameryka Południowa ] Guianacara owroewefi

#41
!brawo! Piękne ryby i jeszcze się odwdzięczyć potrafią właścicielowi ;-) ( narybek )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
Druga para pilnuje przecinków. Dopiero teraz mając porównanie zauważyłem, że tamte cokolwiek podrosły. Jakieś wskazówki żywieniowe? Podskubują sporo, ale tylko gotowanym żółtkiem je podkarmiam.


na drugim ujęciu (od 0:20) wprawne oko powinno wypatrzeć kilka przecinków Smile jamka jest głęboka na ponad 10 cm


wcześniejszy update wpadł do tematu G.Owroewefi
https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=...#pid151203
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
Świetnie .
A neony nie podgryzają młodych .?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
Neony totalnie zlewają te młode gujanki. Tak jak i cała reszta ryb... Sam się dziwie jak bardzo pokojowo to wszystko funkcjonuje.
Co ja z tym zrobię jak to wszystko wyrośnie?! Boisie


ps, jakby ktoś chciał obrócić wgrane wideo na YT to może się przydać:
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
Masz co oglądać. 
Jeśli chcesz dokarmiać młode to chętnie jedzą: wszystko Wink Ja dokarmiam mrożoną siekaną/ skrobaną na miazgę artemią.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
Mogę się wprosić na kawę przed akwarium? Blush
"Akwarystyka jest jak alkoholizm, wszystko idzie w szkło."
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
PewnieSmile ale spadam na dłuższą chwilkę i dopiero za 2-3 tyg będę znowu w kraju.. Sad Przynajmniej lupy do przecinków nie będzie potrzeba ^^
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
Spoko, nie planuję ponownej wyprowadzki Tongue
"Akwarystyka jest jak alkoholizm, wszystko idzie w szkło."
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#49
Nastąpiła zmiana oświetlenia: mam teraz 2x 10W żarówki LED (4000k), udało się to tak ustawić, że praktycznie światło nie dociera do filtra, sprytnie go ukrywając i tworząc całkiem niezły efekt głębi w tej niezagraconej toni (prawa strona baniaka).

Chodzi mi po głowie zmiana obsady. Gdyby udało się znaleźć dobre lokum dla neonów, chciałbym wprowadzić jakąś crenichichle, doradzicie którą, ile i czy w ogóle dałoby to radę?
Obecnie pływają:
4 pary guianek,
~30 neonów innesa i 3 razbory klinowe (<- całą tą gromadę kiedyś przygarnąłem...)
5 cytrynek (chętnie bym dorzucił kilka)
5 kirysów panda
1 zbrojnik pospility

BTW, pod gąbką filtra jedna para uwiła sobie gniazdko. Niesamowite ilości śmieci przytargały, żeby zbudować sobie dookoła ogrodzenie Rotfl w zasadzie to wszystko, co się dało Big Grin

   
tyle ryb a całkiem pusto.. Wink

   

i filmik z ciekawskimi Smile sorki za serial w tle


+ dla ciekawskich rozkład rewirów. Co ciekawe dominujące wydają się dwie pary zajmujące rewiry na środku baniaka (fiolet i niebieski). Głownie one toczą potyczki między sobą. Pary po prawej w sumie żyją zgodnie i spokojnie.
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#50
Gdzie Ty chcesz tam crenicichle upchać?
To, że żyje tam 4 pary gujanek to CUD! I są już całkiem duże. W mojej 375 udało się przez króciutki czas utrzymać 3 pary g. sp. Jatapu. Trzymałem z nimi przez jakiś czas c. notophthalmus, które są dość waleczne i nieustępliwe, ale pod czas tareł gujanek nie miały szans wyjąć z kryjówek nawet po pokarm.
Ciesz się tym co masz, a dla creni załóż drugi baniak Big Grin
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości