• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [350] [ Ameryka Południowa ] Guianacara owroewefi

#31
Urzekający wystrój
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Video 
Wyleciały naświetlacze. Teraz mam tam 5m taśmę ledów 3500 K porozciąganą na szybach nakrywowych. Zmęczyła mnie ta migocząca gra świateł. A taśma mega tania sprawa, 30zł (+50 zasilacz, ale już miałem).
Lekko też przemeblowałem korzenie i dorzuciłem parę otoczaków. Rybom chyba się to spodobało, gdyż już po kilku dniach od zmian zauważyłem pierwsze pary (i to dwie). Wykopały ogromne dołki pod korzeniami/kamieniami i szczekają na siebie parami. Smile Reszta się błąka bez większego celu, czasem zaczepiając inne.
Niestety, ciągle nie zredukowałem rozpraszaczy, choć redukują się same, wyskakując (teraz już nie powinny, akwa zostałoo wiele lepiej przykryte).
Za Waszymi wskazówkami podbiłem również temperaturę, obecnie 27 C, do czego potrzebowałem ekstra grzałki, gdyż ta jedna nie wyrabiała. Wybór padł na przepływową hanzę, fajna sprawa.

Tak więc, obecnie pływa:
9x guianacara owroewefi
30-35x neon innesa
5x bystrzyk cytrynowy
5x c. panda
1xancistrus sp.
3x razbora klinowa
i chyba ostatni otosek

Zwinniki filigera okazały się wyśmienitymi skoczkami i wszystkie tak zakończyły żywot. Sad

Parę fotek baniaka i wideo z gujankami (niestety najefektowniejszych potyczek wciąż nie udało mi się utrwalić, strasznie płoszy je aparat).


   
   

/prosiłbym może o zmiane nazwy tematu na "[350] guianacara owroewefi", gdyż zdecydowanie nie jest tam pusto od dłuższego czasu Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Świetny klimat zbiornika, lubię takie baniaki. G. owroewefi dość szybko dojrzewają, także możesz za chwile już zobaczyć chmurę młodych. Ciekaw jestem ile sztuk ci się uda utrzymać w tym akwarium.

Ps. Zmieniłem temat jak prosiłeś, a także zgodnie z regulaminem.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
(12-02-2019, 13:43 PM)Zimna Zośka napisał(a): Świetny klimat zbiornika, lubię takie baniaki. G. owroewefi dość szybko dojrzewają, także możesz za chwile już zobaczyć chmurę młodych. Ciekaw jestem ile sztuk ci się uda utrzymać w tym akwarium.
Dzięki. Patrząc po jakości zakamarków jakie sobie przygotowały, myślę, że mają spore szanse, jeśli ich tam upilnują. Z drugiej strony obsada jest gęsta. Chwila nieuwagi i coś zniknie. Ale jakoś nie mam serca pozbywać się tych neonów. Poprzedni właściciel omal ich nie zagłodził. Sad Postawiłbym im osobny baniak z apisto, bo akurat mam wolną 160, ale niestety praca w kilkutygodniowych delegacjach się zaczęła i wolę zostać przy 1.

(12-02-2019, 13:43 PM)Zimna Zośka napisał(a): Ps. Zmieniłem temat jak prosiłeś, a także zgodnie z regulaminem.
ups Angel dzięki Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Korzenie robią świetny efekt 3D Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Po jakim czasie teoretycznie mogą dojrzeć Gujany?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Te mają ok roku
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Xiao Lohan trochę masz za wysoką temp dla P. innesi, ciepło skraca im życie. Także w wolnej chwili stawiaj im baniak Smile Za to dla Guianacara temperatura idealna.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Tak patrzę i podziwiam, akwa 350L i guianki mają luz a w moim 720 wg mnie 9szt. i ciasno. Jak to robisz?
Chyba wywalę rośliny co zagracają.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40

Takie tam małe niespodzianki pod moją nieobecność Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości