• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Paletkowo

#1
Hej w ostatnim czasie zaszły u mnie zmiany, zmieniłem zbiornik ze 112l na 240l (120x40x50) i zamieszkały w nim nowi lokatorzy na mianowicie dyski jest ich narazie 10szt jak dorosną będzie selekcja. Teraz trochę o zbiorniku.
Akwarium - 120x40x50 plus szafka i pokrywa aqua szut
Oświetlenie - dwie belki po 16W LED Aquael sanny i plant ( oświetlenie włącza mi się tak: o 10:00 sanny i świeci do 22:00 , a plant od 12:00 do 20:00)
Podłoże to zwykły żwir 1-3mm
Flora- 2x lotos czerwony, 5x anubius nana, 5x kryptokoryna, na tafli wody pistia i reszta jakiś krzaków Smile
Filtracja - dwa kubły HW302 i Ikola 350
Ogrzewanie - grzałka zewnętrzna Hydor 200W
Parametry wody - PH=6,7 , Temp= 28,2c , Gh=13n , Kh=7n , NO3=5mg/l , NO2=0mg/l testy zoolek.
Fauna - 10szt dysków ( 6 brawn od piwowarskiego, 3szt red melon i 2szt blue),15szt Hemigrammus rhodostomus, 17szt kirysów sterby, 3szt krewetki filtrującej i kilkadziesiąt red cherry ( dla smakoszy Smile ),
5szt ampulari, świderki i helenki.
Rybcie karmie 3x dziennie. Rano suche Naturefood Discus , po południu mix roślinny z czosnkiem , a na wieczór mix mięsny z krewetkami. Ryby rosną jak na drożdżach wcześniej były w 112l przez miesiąc na kwarantannie ze wszystkimi, a jak akwarium dojrzało po miesiącu to pływają w ogólnym jak narazie maja się dobrze a już minęło 3 tyg od wpuszczenia.


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Osobiście bym wystartował na pustym szkle, ponieważ bym pędził ryby mixem co by spowodowało podmiany co dzień lub dwa. Ale wystrój akwarium super
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Paletkowo Smile


Załączone pliki Miniatury
                                           
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Od kogo brałeś?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Te wieksze kupowałem w discus zoo, a brown od kolesia z olx w raszynie bo chciałem zobaczyć rodziców male maja aktualnie 4-5cm
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
To masz ryby po piwowarach a nie od piwowara I to jest duza roznica
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(23-01-2018, 17:57 PM)Marcin1027 napisał(a): To masz ryby po piwowarach a nie od piwowara I to jest duza roznica

Tak to prawda zle sformułowane zdanie po rybach od piwowarskiego

A jak oceniacie te ryby czy będzie coś z tego ?? To ma nie być żadna hodowla tylko dobre warunki żeby im sie dobrze pływało.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Male ryby to sie na golym szkle prowadzi do 12-14 cm a tak to ci za duze nie porosna jak w ogole porosna
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
240L zbiornik z roślinami na "paletki" to za mało aby je docenić i odchować.
Zresztą paletki w akwa roślinnym to trudna sprawa.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(24-01-2018, 16:00 PM)novi napisał(a): 240L zbiornik z roślinami na "paletki" to za mało aby je docenić i odchować.
Zresztą paletki w akwa roślinnym to trudna sprawa.
Po pierwsze to nie jest akwarium roślinne tylko rośliny stanowią dekoracje bo jest to akwarium w salonie i musi ładnie wyglądać tak jak już kiedyś pisałem na tym forum parametry wody chyba są dobre wiec ryba tez powinno być dobrze jak rozumiem chyba parametry wody są najważniejsze dla tych ryb jak i innych ??
wiem ze na tym forum sa ludzie którzy tylko trzymali by ryby w ciemnym akwarium w ogóle niewidocznym ale akwarium w jakimś stopniu ma stanowić dekoracje domową i też musi wyglądać, a taki zamiar miałem i myślę ze go spełniłem. Rozmawiałem z pewnym hodowca dysków i powiedział ze jak parametry wody będą najbliżej zbliżone do naturalnych to nie przeszkadzają rośliny i inne dekoracje .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości