Odpowiedz 
Niepokojące pęknięcie na wzmocnieniu szyby
18-01-2018, 21:38 PM
Niepokojące pęknięcie na wzmocnieniu szyby
Witam wszystkich serdecznie,

Posiadam standardową 240tkę, 120x50x40. Dzisiaj zauważyłem pęknięcie na elemencie wzmocnienia/usztywnienia przedniej szyby. Uszkodzenie obejmuje całą szerokość elementu. Jest to pasek szkła wklejony prostopadle do płaszczyzny szyby, jakieś 3 cm poniżej górnej krawędzi. Na pewno nic na niego nie upadało, więc obawiam się, że może to być efekt naprężeń.

Pytanie czy jest to zapowiedź dalszych problemów? Czy pęknięcie może przenieść się na przednia szybę? Czy powinienem wylać wodę i ponownie wypoziomować akwarium? A może to zapowiedź końca zbiornika (ma już ok. 7 lat, kupowałem go używanego).

Będę wdzięczny za porady

Załączone pliki Miniatury

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-01-2018, 21:53 PM
RE: Niepokojące pęknięcie na wzmocnieniu szyby
zawsze możesz zamówić nowe wzmocnienie, zlać wodę wodę do 1/2 wysokości zbiornika i wkleić nowe. Pytanie dlaczego poszło ? Zmęczenie materiału ? Uderzenie ? Źle ustawiony zbiornik. Pękło mi taki kiedyś w nowym baniaku ale to właściwie była moja wina bo uparłem się na nie wklejanie wzmocnień poprzecznych do akwarium 1,8 m.
24-02-2018, 15:38 PM
RE: Niepokojące pęknięcie na wzmocnieniu szyby
Gdzie kupowałeś akwarium? Też miałem takie pęknięcia kilka lat temu. Wydaje mi się, że miałem niedopasowane akwarium do szafki i krawędzie akwarium wystawały dzięki czemu były podatniejsze na uszkodzenia mechaniczne np. przechodząc jakieś otarcia czy stuknięcia. Postanowiłem wymienić akwarium, gdyż bałem się, że zaleje sobie pokój i sąsiadów z dołu, Kupiłem na wymiar z https://www.plantica.pl/produkty-na-wymiar zarówno stelaż na szafkę jak i akwarium. Pomimo tego, że wygląda to teraz o niebo lepiej to spełnia swoją funkcję Smile
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe