• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Corydoras aeneus

#1
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Piotrze a gdzie piasek ? Wink 
To taki przypadek czy zamierzone dzialanie ?
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(17-01-2018, 19:51 PM)Qbek napisał(a): Piotrze a gdzie piasek ? Wink 
To taki przypadek czy zamierzone dzialanie ?
Nie to nie przypadek. Ryby z rodzaju Corydoras hoduję od wielu lat.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Tego to akurat nie wiedzialem. Jakie gatunki posiadasz aktualnie ?
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(18-01-2018, 08:54 AM)Qbek napisał(a): Tego to akurat nie wiedzialem. Jakie gatunki posiadasz aktualnie ?
Od wielu lat gościła u mnie Ameryka Południowa i z pewnością powoli będę do niej wracał. Kirysy utrzymywałem jako dobre ryby do towarzystwa dla wielu gatunków. Obecnie jest ich mniej i aktualnie mam Corydoras aeneus,schwartzi i leucomelas. Dwa ostatnie będę rozmnażał najprawdopodobniej w marcu tego roku. Mam też gromadkę Corydoras panda które jeżeli są same w zbiorniku dają pojedyncze młode odchowane " na dziko". Mam do tych ryb duży sentyment.Miałem też grupkę brochisów ale przejął je Kolega.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
No to gratuluje Smile 
U mnie pandy tez czasami rozmnazają sie " na dziko" oczywiscie w dobrze zarosnietym zbiorniku.
 Ile sztuk narybku uzyskujesz srednio z miotu ?
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(18-01-2018, 14:21 PM)Qbek napisał(a): No to gratuluje Smile 
U mnie pandy tez czasami rozmnazają sie " na dziko" oczywiscie w dobrze zarosnietym zbiorniku.
 Ile sztuk narybku uzyskujesz srednio z miotu ?
Nie prowadzę jakiegoś " komercyjnego" rozmnażania . Najczęściej zbieram ikrę z tareł które mają miejsce po większych podmianach wody. Małych C.aeneus jest w tej chwili około 30-40 sztuk . Część ikry się nie wylęgła a resztę zjadły P.menarambo zanim zebrałem.
Natomiast C. leucomelas i C. schwartzi będę " nastawiał" na tarło .Oba gatunki pochodzą z odłowu i ich potomstwo chce mieć u siebie w większej ilości.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Dodaje filmik z takiego rozmnożenia "na dziko", tym razem 5 sztuk wyleglo sie za tlem strukturalnym - podejrzewam ze ikra dostala sie za tlo, a ze bylo tam sporo syfku to mlode przetrwaly Smile 
Film jeszcze z czasow kiedy akwa funkcjonowalo na filtrze podzwirowym 

d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Małe spryciarze. Mają naprawdę dużą zdolność do przetrwania i jak akwarium jest w miarę zagracone możemy nagle zobaczyć urocze maluchy, nawet wtedy gdy pozostała obsada ryb przemawia raczej za znikomymi szansami na "dzikie rozmnożenie". Miałem kiedyś plan zbudowania dużego akwarium wyłącznie dla Corydoras i stworzenia takiej grupy która się systematycznie sama odtwarza.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10


Mają dużo ciekawych zachowań , które często do końca trudno zrozumieć.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości