Odpowiedz 
Corydoras aeneus
17-01-2018, 18:13 PM
Corydoras aeneus

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-01-2018, 19:51 PM
RE: Corydoras aeneus
Piotrze a gdzie piasek ? Wink 
To taki przypadek czy zamierzone dzialanie ?

d-_-b
17-01-2018, 22:08 PM
(17-01-2018 19:51 PM)Qbek napisał(a):  Piotrze a gdzie piasek ? Wink 
To taki przypadek czy zamierzone dzialanie ?
Nie to nie przypadek. Ryby z rodzaju Corydoras hoduję od wielu lat.
18-01-2018, 08:54 AM
Tego to akurat nie wiedzialem. Jakie gatunki posiadasz aktualnie ?

d-_-b
18-01-2018, 13:38 PM
(18-01-2018 08:54 AM)Qbek napisał(a):  Tego to akurat nie wiedzialem. Jakie gatunki posiadasz aktualnie ?
Od wielu lat gościła u mnie Ameryka Południowa i z pewnością powoli będę do niej wracał. Kirysy utrzymywałem jako dobre ryby do towarzystwa dla wielu gatunków. Obecnie jest ich mniej i aktualnie mam Corydoras aeneus,schwartzi i leucomelas. Dwa ostatnie będę rozmnażał najprawdopodobniej w marcu tego roku. Mam też gromadkę Corydoras panda które jeżeli są same w zbiorniku dają pojedyncze młode odchowane " na dziko". Mam do tych ryb duży sentyment.Miałem też grupkę brochisów ale przejął je Kolega.
18-01-2018, 14:21 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-01-2018 14:21 PM przez Qbek.)
No to gratuluje Smile 
U mnie pandy tez czasami rozmnazają sie " na dziko" oczywiscie w dobrze zarosnietym zbiorniku.
 Ile sztuk narybku uzyskujesz srednio z miotu ?

d-_-b
18-01-2018, 17:53 PM
(18-01-2018 14:21 PM)Qbek napisał(a):  No to gratuluje Smile 
U mnie pandy tez czasami rozmnazają sie " na dziko" oczywiscie w dobrze zarosnietym zbiorniku.
 Ile sztuk narybku uzyskujesz srednio z miotu ?
Nie prowadzę jakiegoś " komercyjnego" rozmnażania . Najczęściej zbieram ikrę z tareł które mają miejsce po większych podmianach wody. Małych C.aeneus jest w tej chwili około 30-40 sztuk . Część ikry się nie wylęgła a resztę zjadły P.menarambo zanim zebrałem.
Natomiast C. leucomelas i C. schwartzi będę " nastawiał" na tarło .Oba gatunki pochodzą z odłowu i ich potomstwo chce mieć u siebie w większej ilości.
21-01-2018, 00:05 AM
Dodaje filmik z takiego rozmnożenia "na dziko", tym razem 5 sztuk wyleglo sie za tlem strukturalnym - podejrzewam ze ikra dostala sie za tlo, a ze bylo tam sporo syfku to mlode przetrwaly Smile 
Film jeszcze z czasow kiedy akwa funkcjonowalo na filtrze podzwirowym 

d-_-b
21-01-2018, 07:02 AM
Małe spryciarze. Mają naprawdę dużą zdolność do przetrwania i jak akwarium jest w miarę zagracone możemy nagle zobaczyć urocze maluchy, nawet wtedy gdy pozostała obsada ryb przemawia raczej za znikomymi szansami na "dzikie rozmnożenie". Miałem kiedyś plan zbudowania dużego akwarium wyłącznie dla Corydoras i stworzenia takiej grupy która się systematycznie sama odtwarza.
21-01-2018, 11:24 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-01-2018 11:25 AM przez wet-aqua.)

Mają dużo ciekawych zachowań , które często do końca trudno zrozumieć.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe