• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Dwa kubły połaczone szeregowo

#1
Witam ponownie.Mam pytanie: jak połaczyć dwa filtry kubełkowe szeregowo żeby to dobrze działało.Chodzi mi o to jakie media dać do nich i czy lepiej jeśli tosame filtry czy mogą byc różnych producentów?czy oba powinny pracować czy też jeden ma być wyłączony?Dzięki za rady
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Aquael ma w ofercie filtr ASAP 1600 który bez problemu można łączyć szeregowo i bardzo fajnie to działa. Widziałem dwa filtry połączone ze sobą. Te baniaki na media są całkiem spore i w pierwszy robił za mechanik a drugi za biologię. 
Nie wiem tylko jak z wydajnością bo te pompki specjalnie mocne nie są. W 200 litrach dawały radę ale nie sądzę żeby poradziły sobie w 300 i większym akwarium.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Musisz popytać na forach z akwarystyką roślinną, szeregowo połączone kubły są tam popularne. Trzeba dobrać o podobnym przepływie i odpowiednio ułożyć media.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
czyli jednak lepiej żeby były te same filtry?mój to nie roślinniak ale potrzebuję po prostu lepszej filtracji.a dwa kubełki tojuż coś.mam hydor prime 30 więc 2 takie to fajnie by było.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
filtr pierwszy robi za mechanika wiec na każdym z pięter bliżej wylewu dajesz drobniejsze media w moim przypadku są to tulejki ceramiczne , gąbki, wata syntetyczna i włóknina w drugim na max. mam zasyp z ceramiki BIO wszelakiej jaka mi wpadła w ręce.

Filtr pierwszy jest pozbawiony wirnika przepływ wody do drugiego jest grawitacyjny ,za wylew wody przefiltrowanej odpowiada drugi filtr.
[Obrazek: logo_podpis.gif]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(16-01-2018, 13:39 PM)woytek napisał(a): filtr pierwszy robi za mechanika wiec na każdym z pięter bliżej wylewu dajesz drobniejsze media w moim przypadku są to tulejki ceramiczne , gąbki, wata syntetyczna i włóknina w drugim na max. mam zasyp z ceramiki BIO wszelakiej jaka mi wpadła w ręce.

Filtr pierwszy jest pozbawiony wirnika przepływ wody do drugiego jest grawitacyjny ,za wylew wody przefiltrowanej odpowiada drugi filtr.
Dzięki.I oba masz włączone?czy tylko jeden ciągnie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Włączony tylko drugi
[Obrazek: logo_podpis.gif]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(17-01-2018, 08:26 AM)woytek napisał(a): Włączony tylko drugi
nie za maly przepływ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości