• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 63l Tanganika

#1
Witam moja pierwsza tanganika a w zasadzie druga bo pierwsza się nie udała
Akwarium 60x30x35 63l
Filtracja Fzn 2 wypchany ceramiką
Oświetlenie 15w 
Grzałka 100w
Piasek o gradacji 1mm kamienie oraz muszle winniczka
Flora brak
Fauna: i tu jest dylemat mam na myśli 1+2 lamprologus Ocellatus lub altolamprologus compressiceps shell lub neolamprologus mulifasciatas 
Teraz  dojrzewa ryby wpuszczę około 20 lutego
Proszę o sugestie ponieważ są to moje początki z tym biotopem
Pierwsze zdjęcie to jest stan z dziś, a zdj numer 2 to moja 1 tanganika która okazała się niewypałem


Załączone pliki Miniatury
       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
(14-01-2018, 23:18 PM)berro121 napisał(a): Witam moja pierwsza tanganika a w zasadzie druga bo pierwsza się nie udała
Akwarium 60x30x35 63l
Filtracja Fzn 2 wypchany ceramiką
Oświetlenie 15w 
Grzałka 100w
Piasek o gradacji 1mm kamienie oraz muszle winniczka
Flora brak
Fauna: i tu jest dylemat mam na myśli 1+2 lamprologus Ocellatus lub altolamprologus compressiceps shell lub neolamprologus mulifasciatas 
Teraz  dojrzewa ryby wpuszczę około 20 lutego
Proszę o sugestie ponieważ są to moje początki z tym biotopem
W zasadzie to chyba l. Ocellatus i to 1 +1 tu wejdzie, to dosc agresywne ryby. Dla multikow to akwarium jest za male, trzeba byloby miec dla grupy chociaz standardowa 112-ke. Dla alto teoretycznie akwarium mogloby byc, ale same alto w akwarium to malo widoczne rybyWink, one fajnie funkcjonuja z multikami, ale nie przy takiej powierzchni dna.

Dlaczego pierwsza tanga to niewypal?  BTW te kamienie przy muszlowcach musza stac na szybie, inaczej ryby je podkopia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(14-01-2018, 23:35 PM)bpiotrow13 napisał(a):
(14-01-2018, 23:18 PM)berro121 napisał(a): Witam moja pierwsza tanganika a w zasadzie druga bo pierwsza się nie udała
Akwarium 60x30x35 63l
Filtracja Fzn 2 wypchany ceramiką
Oświetlenie 15w 
Grzałka 100w
Piasek o gradacji 1mm kamienie oraz muszle winniczka
Flora brak
Fauna: i tu jest dylemat mam na myśli 1+2 lamprologus Ocellatus lub altolamprologus compressiceps shell lub neolamprologus mulifasciatas 
Teraz  dojrzewa ryby wpuszczę około 20 lutego
Proszę o sugestie ponieważ są to moje początki z tym biotopem
W zasadzie to chyba l. Ocellatus i to 1 +1 tu wejdzie, to dosc agresywne ryby. Dla multikow to akwarium jest za male, trzeba byloby miec dla grupy chociaz standardowa 112-ke. Dla alto teoretycznie akwarium mogloby byc, ale same alto w akwarium to malo widoczne rybyWink, one fajnie funkcjonuja z multikami, ale nie przy takiej powierzchni dna.





Dlaczego pierwsza tanga to niewypal?  BTW te kamienie przy muszlowcach musza stac na szybie, inaczej ryby je podkopia.
Niewypał dlatego że padła mi obsada ocelatus prawdopodobnie 1+2 praktycznie z dnia na dzień teraz wszystko odkaziłem i może się uda teraz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości