Odpowiedz 
Apistogramma Nijsseni-para czy harem?
14-01-2018, 16:44 PM
Apistogramma Nijsseni-para czy harem?
Witam kilka dni temu do mojego małego BW  (dno 80x35cm.)kupiłem w.w. apisto. Sprzedawca powiedział mi ze żyją w haremach więc wziąłem 1+2,ale w sumie nie wiem jak to z nimi jest? Samiec na razie pływa z jedną... Poza nimi w baniaku są neony czerwone ok.15szt. ,4 kiryski pstre i 4 otoski.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-01-2018, 18:45 PM
RE: Apistogramma Nijsseni-para czy harem?
Para, samce nijsseni są monogamiczne. Sprzedawca Ci źle powiedział. Wink

Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel

Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 12 gatunków ryb, z czego pielęgnic 7

pozdrawiam, Łukasz
14-01-2018, 19:35 PM
Dzięki, tak też wywnioskowałem po zachowaniu, dobrze że  mam dużo złomu w baniaku i druga samiczka zamieszkała na drugim końcu akwarium... Nie wiem co teraz robić??? Zostawić tak jak jest,czy może dokupić drugiego samca? Ogólnie to chciałem wziąć  a.panduro ale nie było zbyt ładnych i na dodatek sprzedawca powiedział mi że a.nijsseni żyją w haremach a panduro są mono.
14-01-2018, 19:51 PM
Samce nijsseni są poligamiczne jeżeli mają wystarczająco dużo miejsca. W takim akwarium jak Twoje - tak jak napisał Ruki, tylko para.

Z Mekki na Półwysep Jukatan jest w linii prostej 12 546 km. To tam występują pielęgnice Meeka (Thorichthys meeki).
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
14-01-2018, 20:13 PM
Nie ma szans w 80x35 utrzymać dwóch par, najlepiej jakbyś oddał tą niedobraną samiczkę. Albo postaw drugi baniak! Smile

pozdrawiam, Łukasz
14-01-2018, 21:11 PM
Na kolejny baniak to raczej nie ma szans i miejsca... Stoją już i tak 4, odpowiednio 140x50,100x40,80x35 i 60x30+ 15l szklanka z wylęgiem akary błękitnej i skalara.Więc jak ta dodatkowa zacznie im przeszkadzać w baniaku to ją oddam. Po za tym jak bym miał coś organizować w innej bańce to raczej nie powielał bym gatunku. Jest tyle pięknych ryb...
Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam.
Wobi
15-01-2018, 23:10 PM
Kurcze jeszcze jedno pytanko w głowie mi się urodziło..., czy przy takiej powierzchni dna da radę wcisnąć jeszcze jedną parkę jakichś małych apisto,czy raczej nie ma szans?
15-01-2018, 23:15 PM
Z Nijsseni nie ma szans.

Z Mekki na Półwysep Jukatan jest w linii prostej 12 546 km. To tam występują pielęgnice Meeka (Thorichthys meeki).
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
15-01-2018, 23:43 PM
Przy tych rybach nie. Ewentualnie miks borellii z pucallpaensis czy trifkami. Ale ogólnie 80x35 to optymalny wymiar dla pary/haremu jednego gatunku apisto.

pozdrawiam, Łukasz
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe