• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Astatotilapia burtoni sp. blue?

#11
Kiedyś tu podrzuciłem filmik w jakim akwa trzymają Ctenochromis horei we wrocławskim ZOO



Razem z Cyphotilapia frontosa i jakimiś większymi drapieżnikami. Pamiętam Krzyśku jak mówiłeś kiedyś, że powinno dać rade trzymać burtoni z horei? A w naturze razem występują?

Cytat:Zobacz na film do którego link podrzucił Piotrek w dziale Tanganika - Jewel of the rift

Widziałem już kiedyś. Pamiętam sceny z tego filmu jak sumy podrzucają ikre własnie C. horei.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Ctenochromis to bardzo ostry drapieżnik. Spokojnie może być trzymany z Cyphotilapia. Ctenochromisy polują na wszystko i jedzą wszystko co znajdzie się w ich polu widzenia. A w układzie z Cyphotilapia nie zagrażają im przynajmniej jak to robią z mniejszymi rybami. Obawiam się o połączenie z Astatotilapia, Ctenochromis to ogromny agresor. Tylko bardzo duże zbiorniki są możliwe do ich prawidłowego utrzymania.

Dla wyjaśnienia - nie jest to C. frontosa, tyllko C. gibberosa Blue Zambia Chaitika. Wszystkie ryby pochodzą z naszej firmy. C. frontosa to tylko i wyłącznie warianty z Kigoma i obszaru tuż przy tej lokalizacji. Frontosy zawsze są siedmiopaskoweSmile

Marta


Marta

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
To jeszcze wrzuce filmiki z Ctenochromisami jakie znalazłem:





I burtoni:

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
A znasz ktenochromisy czy tylko wrzucasz filmiki z inkubującymi samicami z netu? To bardzo agresywne ryby szczególnie samce. Połączenie dla mnie zupełnie nietrafione.

Miałam te ryby kilka razy i wiem co potrafią. Są piękne, ale bardzo agresywne. Wymagają dużych zbiorników i ryb dominujących nad nimi wielkością i temperamentem.

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Wrzucam tylko filmiki, bo z tymi rybami nie miałem doczynienia. Tyle co mogłem je obserwować ze dwa razy - raz te we wrocławskim ZOO, drugi raz na jakiejś wystawie. I zgadzam się, że to agresywne ryby, z tego co mogłem obserwować to nawet bardzo (zwłaszcza utkwił mi w pamięci obraz z wrocławskiego ZOO samicy zagonionej w jeden róg akwarium, mimo, że zbornik był duży, to siedziała w rogu i się nie ruszała, bo każdy jej ruch powodował ataki samca).

Też mnie dziwią te połączenia ryb na filmiku - z muszlowcami czy innymi drobnymi rybami z Tnagi, ale udaje się to dlatego, że są to młode, niewyrośnięte egzemplarze.

Cytat:Wymagają dużych zbiorników i ryb dominujących nad nimi wielkością i temperamentem.

To się zgadza, ryb większych od siebie, jak tych C. gibberosa Blue Zambia Wink nie ruszały.

Cytat:Wszystkie ryby pochodzą z naszej firmy

Czy te Ctenochromisy z ZOO też pochodziły z Twojej firmy?

Cytat:Miałam te ryby kilka razy i wiem co potrafią.

W jak dużym akwa je trzymałaś? Same? Czy z innymi rybami?

Dzięki Marta za wartościwe informacje Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Tak - ktenochromisy w Zoo we Wrocławiu były od nas, podobnie jak i Lepidiolamprologus cunningtoni.

Ktenochromisy po raz pierwszy mieliśmy w 375 litrach z N. sexfasciatus i młodymi Cyphotilapia (10 cm). Nie był to najlepszy pomysł. Ale wtedy jeszcze nie znałam ich temperamentu i zachowań. Potem zawsze były w minimum 800 litrowym zbiorniku z dorosłymi Cyphotilapia, dużymi Lepidiolamprologus. Samce są bardzo agresywne względem samic i innych samców. Samica, która nie jest gotowa do tarła często jest terroryzowana.

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Cytat:Tak - ktenochromisy w Zoo we Wrocławiu były od nas, podobnie jak i Lepidiolamprologus cunningtoni.

I to połączenie wyraźnie się sprawdzało Smile
Macie te ryby wciąż na sprzedaż?

Cytat:Samica, która nie jest gotowa do tarła często jest terroryzowana.

Samica tuż po tarle też, z tego co widziałem ;-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(15-09-2011, 11:58 AM)Dawid napisał(a): Macie te ryby wciąż na sprzedaż?

[

W tej chwili nie, ale na Twoje życzenie możemy je zamówić.

Marta

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości