• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pielęgniczki i skalary

#31
(23-06-2018, 21:53 PM)lukast1983 napisał(a):
(06-02-2018, 17:13 PM)cichy24pl napisał(a): Skalary i gupiki na 100% nie.


A ja uważam, ze jak najbardziej nadają się jedne do drugich! Dzięki takiemu połączeniu skalary otrzymają, niemal nieograniczony, dostęp do żywego pokarmu Big Grin

Na zasadzie, że gupiki zniosą wszystko?Smile Szkoda ryb wg mnie na kwas.
Nie będą płetw skubać skalarom? Skalary nie zjedzą ich, jak podrosną?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Skalary zjedzą wszystkie. Szczególnie jeśli będzie stado skalarów.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
(25-06-2018, 13:55 PM)cichy24pl napisał(a): Skalary zjedzą wszystkie. Szczególnie jeśli będzie stado skalarów.

Tak było u mnie. Z 20 lat temu miałem około 400-500 gupików, nie wiadomo było już co z nimi robić. Nagle złapałem zajawkę na skalary, miały nie ruszać gupików. Jak podrosły trochę to te 8 skalarów wyczyściło akwarium.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
(25-06-2018, 14:17 PM)Zimna Zośka napisał(a):
(25-06-2018, 13:55 PM)cichy24pl napisał(a): Skalary zjedzą wszystkie. Szczególnie jeśli będzie stado skalarów.

Tak było u mnie. Z 20 lat temu miałem około 400-500 gupików, nie wiadomo było już co z nimi robić. Nagle złapałem zajawkę na skalary, miały nie ruszać gupików. Jak podrosły trochę to te 8 skalarów wyczyściło akwarium.
Z moich obserwacji wynika, że skalary uwielbiają polować po zmroku jeśli są w stadzie. Instynktu nic nie zatrzyma. Sytuacji nie zmienia nawet fakt posiadania ikry.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Narybek innych ryb to naturalny pokarm żaglowców w naturze. Budowa pyska idealnie pasuje do pobierania takiego pokarmu. A że gupiki, mieczyki, molinezje łatwo się mnożą to i pokarm w miarę łatwo dostępny.

Zachęcam do prowadzenia osobnej hodowli karmowej gupików czy mieczyków. Można ją prowadzi tak by przynajmniej raz czy dwa razy w tygodniu, skalary zjadły jeden posiłek z żywych rybek. Efekty takiego karmienia są bardzo zadowalające. W zastępstwie można tez podawać mrożone rybki ale zawsze to nie to co żywiec. Natomiast karmienie narybkiem odławianym w naturze, to proszenie się o wszelkiej maści choroby.  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
(27-06-2018, 15:36 PM)teo napisał(a): Narybek innych ryb to naturalny pokarm żaglowców w naturze. Budowa pyska idealnie pasuje do pobierania takiego pokarmu. A że gupiki, mieczyki, molinezje łatwo się mnożą to i pokarm w miarę łatwo dostępny.

Zachęcam do prowadzenia osobnej hodowli karmowej gupików czy mieczyków. Można ją prowadzi tak by przynajmniej raz czy dwa razy w tygodniu, skalary zjadły jeden posiłek z żywych rybek. Efekty takiego karmienia są bardzo zadowalające. W zastępstwie można tez podawać mrożone rybki ale zawsze to nie to co żywiec. Natomiast karmienie narybkiem odławianym w naturze, to proszenie się o wszelkiej maści choroby.  
Ja nie mam na myśli narybku. Skalary poradzą sobie i z dorosłym gupikiem. Może tylko przetrwają takie przerośnięte samice.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Jak nie karmisz skalarów, to pewnie w końcu zapolują na dorosłe gupiki, w innym przypadku na pewno nie. Skalary + gupiki to bardzo dobre połączenie (naturalne).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Jak dwa razy dziennie to słabe karmienie to faktycznie je głodzę. U mnie w 3 dni zlikwidowały 20 neonów i to nie małych. Ale znalazłem rozwiązanie problemu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Czy ktoś próbował połączenia skalarów z pielęgniczkami barlowi i czy takie połączenie miałoby sens?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
(01-07-2018, 00:12 AM)schmeichel napisał(a): Czy ktoś próbował połączenia skalarów z pielęgniczkami barlowi i czy takie połączenie miałoby sens?

Ja miałem dorosłe skalary z barlowi, bardzo dobre połączenie poza tym że barlowi zawsze skutecznie polowały na młode skalarów.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości