• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pielęgniczki i skalary

#11
Ok.

Zostaje kwestia trzeciego gatunku. Na dnie będzie się działo więc raczej nie kiryski , do ławicy też nie jestem przekonany ... 

Copella arnoldi 
lub
Sturisoma 

może jakieś proporczykowce z ameryki pd (o ile ktoś to sprzedaje...)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Sturisoma :
Festae. 
Aureum 
Panamese?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Sturisoma aureum , ale wszystko zależy od dostępności .

Festae to nie taki karp zabójca?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Przepraszam Angry Bezradny przekreciłem - festivum 

Aureum - chyba najpopularniejsze i są dostępne
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Ewentualnie jakieś mniejsze Loricaria , korci mnie bardzo Copella arnoldi . 


Ogólnie coś co nie będzie wchodziło w parade pielęgniczkom 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
 Copella arnoldi, nigdy nie miałem więc nic nie napisze na ich temat. 


Co do zbrojnikow - jest ich sporo, możesz przebierać do woli. Tylko $$$$ może ograniczać
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
W zasadzie większość zbrojników która nie przekracza 15cm z wyjątkiem loricalii te mogą być trochę większe.

W moim akwarium pielęgniczki spokojnie radzą sobie z pimelodus pictus. Nawet wodzą narybek samice
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(19-01-2018, 00:49 AM)Szkodnik napisał(a): Ewentualnie jakieś mniejsze Loricaria , korci mnie bardzo Copella arnoldi . 


Ogólnie coś co nie będzie wchodziło w parade pielęgniczkom 
jesli chodzi o smuklenie pryskacze, to jak najbardziej sie nadadza. w baniaku 135cm beda mialy i gdzie poplywac i poskacza.
na Twoim miejscu jednak postaralbym sie o polaczenie skalarow z pryskaczami, gdy skalary beda male.
u mnie z duzymi skalarami c.arnoldi byly przekaska. pamietaj, ze c.arnoldi to max jakies 5-6cm samiec, samica 3-4cm, a chude to okropnie, wiec duzy altum (purystow przepraszamy, dla niektorych altumy zawsze pozostana skalarami Wink ) czy inny manacapuru moze sie polakomic na pryskacza tak samo jak na neona...
za to w polaczeniu z mlodzieza nieznajaca smaku "smukleniny" wszystko bylo ok.
ps. jak zdecydujesz sie na pryskacze (polecam!) to nad lustro wody daj liscie bluszczu lub roslin wodnych np duzej zabienicy itd) wyglada to fajnie (a la natural habitat), no i maja gdzie skladac ikre (u mnie skladaly tez na szybie, czarnej pokrywie akwarium, a nawet na szkolnej linijce mojego syna (zielonej Wink ) - wkladalem do akwarium jako medium do przenoszenia ikry - zawsze mlode smuklenie sie wylegaly, wpadaly do wody a chwile pozniej byly zjadane przez mieszkancow akwarium

pozdrawiam,
Jacek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Jak piszesz altum to wszyscy doskonale wiemy o jaką rybę chodzi i nie ma za co przepraszać purystów. Ze względu na chaos panujący w nazewnictwie rodzaju Pterophyllum nie mają oni sensownych argumentów na zanegowanie nazwy której użyłeś.  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Dzięki koledzy za porady.

Jeżeli chodzi trójkąty to będę celował w jakieś pterophyllum scalare rio nanay/manacapuru , pokolenia po dzikusach od sprawdzonych hodowców. 

I tak jak mówicie młode, żeby dały szanse reszcie .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości