• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Przejście z roślinniaka na BW

#11
Korzenie już się moczą Zacieszacz. Przypomniałem sobie o takiej starej metalowej wanience na działce i dziś pojechałem po nią. Ale teraz do komórki się nie wejdzie Boisie
Jutro pojadę sobie po piasek i już go przepłuczę. Najwyżej trochę sobie poczeka.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
No dziś w końcu przerobiłem akwa z roślinnego na BW. Zajęło mi to 10 godzin! Razem ze sprzątaniem. Efekt nie jest może porywający, ale początki roślinnego też nie były porywające.

Ogólnie korzenie raczej mało ciekawe i proste. Niestety nic lepszego miesiąc temu w lesie nie udało mi się znaleźć. W dodatku nie chcą tonąć. Dlatego są przygniecione gałęziami. Korzenie są dębowe i brzozowe, a gałęzie dębowe. Niestety nie mam brazylijskich łupin i dlatego użyłem kokosy. Liście dębu i buku powoli toną. Szyszki olchy też. Połowa wody jest z roślinniaka. No i kubeł nieruszony z pełną biologią.

Z roślin to są 4 żabienice: amazońskie, parviflorus i bleheri. W niedzielę pojadę na giełdę i chyba dokupię jeszcze jedną. A no i bucek. Wiem, że nie jest biotopowy ale mam sentyment do niego. Z ryb to neony czerwony około 20 szt. Planuję jeszcze elizki. Do tego niezliczona ilość redek. Oświetlenie to jedna T5 6500 24W. Tu też w niedzielę może uda mi się dokupić jakąś z barwą ~3000.

Można krytykować/chwalić/doradzać

[Obrazek: W6VBvJC.jpg]
Zdjęcie świeżutkiego akwa.

PS. jakie ograniczenia mają załączniki, bo nie mogłem dodać zdjęcia jako załącznik.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Kokosy pod tylną szybę i zamaskuj je tymi gałęziami i korzeniami jak przestanie je wypychać na powierzchnię, gałęzie ułóż grupkami radziłbym bardziej w pionie, bo teraz trochę lipa
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Mi się nie podoba. Wygląda jak stosik na ognisko Undecided
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
te drewienko na wierzchu psuje wszystko. Wygląda jak na rozpałkę. Z czasem zmieni wygląd ale to potrwa.

A jak już dajesz patyki to je łam a nie tnij. Wygląda to wtedy lepiej
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Wiem, że wygląda jak stosik, ale tak wyszło Confused. Też nie jestem do końca zadowolony z tego. Może w niedzielę uda mi się zdobyć coś lepszego z drewna. Za to dziś już woda ma ładniejszy kolor Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Ale ten stosik gałęzi to chyba tylko tymczasowo jest w akwarium, na przygniecenie korzeni, prawda? Wink
Ja bym poszukała konara z droniutkimi gałązkami na rozgałęzieniach, żeby było gęściej, ale to moje zdanie - każdy lubi co innego.
Zgadzam się z cichy24pl, lepiej łamać niż ciąć.
3mam kciuki, też niedawno wystartowałam blackwater Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Mały update.
Niestety w niedzielę nie udało mi się zdobyć żadnego korzenia. Tzn były za 60zł, ale to chyba przesada. Tyle płacić za kawałek drewna.

Akwarium wygląda ładniej - chyba Yyyy
   
Wczoraj wybrałem się do lasu i udało mi znaleźć powalony dąb z którego uzyskałem dwa ładne korzenie. Ale nim wyschną i zatoną, to minie parę miesięcy i może na jesień uda się je włożyć do akwa, zamiast obecnych.
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Super korzenie. Tylko je jakoś spreparuj i niech się moczą w akwarium. Po co tracić czas i garbniki... Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Jest znacznie lepiej. A nowe korzenie lepiej niech przeschną trochę najpierw.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości