• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Przejście z roślinniaka na BW

#31
Ja kieruję się przede wszystkim wyglądem korzenia, jak jest suchy to zlewam wrzątkiem i do akwa, jak świeży to do garażu i czekam aż wyschnie, tak samo robiłem nawet z dość mocno spróchniałymi korzeniami, bez różnicy czy łamie się łatwo czy nie. W akwariach miałem też korzenie drzew iglastych i nic złego się nie działo, ważne żeby były dobrze wysuszone.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
(07-02-2018, 16:47 PM)skrzatekMK napisał(a): (...)

Natomiast ile czasu mogę się utrzymywać śluzowce na korzeniu takim leśnym? Pytam, bo moje są praktycznie całe w tych śluzowcach i na razie nie wygląda to ładnie. Do tej pory jak miałem jakieś kupne korzenie, to albo śluzowców było mało i krótko, albo wcale.

u mnie dobre 3-4 miesiące były na dębowych. pozyskane świeżo po wiatrołomach, suszone z rok przed włożeniem do akwa (bez namaczania). mam wrażenie, że otoski trochę z nimi pomagały.
odmulałem ten śluz jak przeginał z ilością.

Cytat:Ja kieruję się przede wszystkim wyglądem korzenia, jak jest suchy to zlewam wrzątkiem i do akwa, jak świeży to do garażu i czekam aż wyschnie, tak samo robiłem nawet z dość mocno spróchniałymi korzeniami, bez różnicy czy łamie się łatwo czy nie. W akwariach miałem też korzenie drzew iglastych i nic złego się nie działo, ważne żeby były dobrze wysuszone.

poważnie dawałeś rade wysuszyć spróchniałe i zrobić z nich użytek? masz może conieco udokumentowane?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=3999
Korzeń na pierwszym zdjęciu był tak spróchniały że przy wkładaniu do akwa palce wbijały się do niego na 0,5 cm, może potwierdzi to osoba z forum która go ode mnie kupiła ? Korzeni spróchniałych nie suszę tylko wrzątkiem i do akwa , suszenie tyczy się tylko świeżych korzeni, jak chcesz innego dowodu to przywieź mi spróchniały korzeń a ja za jakiś czas pokażę Ci go u mnie w akwarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
(09-02-2018, 17:53 PM)Łuka$z napisał(a): przywieź mi spróchniały korzeń a ja za jakiś czas pokażę Ci go u mnie w akwarium

Wyciągnij go i powąchaj. Spróchniałe fragmenty drewna gniją w wodzie.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości