• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Przejście z roślinniaka na BW

#1
Cześć,

Jestem w trakcie zabierania się za przejście z roślinniaka na BW. Aktualne moje akwa jest już pokazane na tym forum.
Nowe BW planuję zrobić z biotopem rzeki Rio Negro gdyż obecna obsada pochodzi z nich, a są to Neony czerwone około 20szt. Oczywiście nowe BW stanie na bazie obecnego akwa. Z tym tylko, że z obecnego zostaną ryby, kubeł i woda. Z ryb dojdzie harem 1+2 A. elizabethae. Z roślin to może ze 4 sztuki żabienic: amazonicus x2, bleheri i parviflorus .

Korzenie już mam z lasu. Są dębowe i brzozowe. Są już wysuszone. Teraz muszę znaleźć jakiś pojemnik aby je namoczyć do utonięcia, a w bloku miejsce ograniczone na drugą wannę Sad

Na dnie będzie piach z Obi, liście dębu i szyszki olchy. I tu się zastanawiam, co dać pod piach. Liście dębu, czy może trochę żwiru z mojego akwa? Chciałbym przenieść trochę pożytecznych bakterii. Tylko czy takie przeniesienie żwiru i upchnięcie go pod piachem ma sens? Da to coś?

Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ja swoje korzenie mocze na balkonie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Nie dawaj nic pod piach, nie ma potrzeby. Ewentualnie torf, ustabilizuje Ci pH na niskim poziomie.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(06-01-2018, 14:48 PM)silveroak napisał(a): Ja swoje korzenie mocze na balkonie.

No ale teraz to może woda zamarznąć.

(06-01-2018, 15:02 PM)Ruki napisał(a): Nie dawaj nic pod piach, nie ma potrzeby. Ewentualnie torf, ustabilizuje Ci pH na niskim poziomie.

Taki zwykły kwaśny ogrodniczy?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Tak, kwaśny torf ogrodniczy.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Dobra to ile tego torfu? Planuję dać piasku tak aby z przodu było go 3cm, a z tyłu 5cm. To tego torfu dać 1cm? Czy dać więcej i wtedy też więcej piasku?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Daj około 1 cm, więcej nie potrzeba.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
A czy torf nie zaszkodzi żabienicom? Nie popali korzeni?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
A czemu miałby popalić korzenie? U mnie na takim miksie żabienice wręcz unosiły liśćmi pokrywę... Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(06-01-2018, 14:09 PM)skrzatekMK napisał(a): Cześć,

Jestem w trakcie zabierania się za przejście z roślinniaka na BW. Aktualne moje akwa jest już pokazane na tym forum.
Nowe BW planuję zrobić z biotopem rzeki Rio Negro gdyż obecna obsada pochodzi z nich, a są to Neony czerwone około 20szt. Oczywiście nowe BW stanie na bazie obecnego akwa. Z tym tylko, że z obecnego zostaną ryby, kubeł i woda. Z ryb dojdzie harem 1+2 A. elizabethae. Z roślin to może ze 4 sztuki żabienic: amazonicus x2, bleheri i parviflorus .

Korzenie już mam z lasu. Są dębowe i brzozowe. Są już wysuszone. Teraz muszę znaleźć jakiś pojemnik aby je namoczyć do utonięcia, a w bloku miejsce ograniczone na drugą wannę Sad

Na dnie będzie piach z Obi, liście dębu i szyszki olchy. I tu się zastanawiam, co dać pod piach. Liście dębu, czy może trochę żwiru z mojego akwa? Chciałbym przenieść trochę pożytecznych bakterii. Tylko czy takie przeniesienie żwiru i upchnięcie go pod piachem ma sens? Da to coś?

Pozdrawiam
A nie lepiej do akwarium te korzenie i jakimś kamieniem przycisnąć na chwilę te korzenie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości