• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: obsada 125l

#1
Witam, nie wiem za bardzo w którym dziale umieścić ten wątek, więc piszę tutaj..nie jest to o pielęgnicach, ale może ktoś pomoże Smile

Mam akwarium o wymiarach 81x36cm, piach, korzenie, liście, ale nie typowe bw, bo dużo roślinności z terenów azjatyckich. Obsada to 9 sphaerichthys vaillanti, żyją już same parę miesięcy, ale korci mnie dokupienie jednego czy dwóch gatunków rybek. I tu pytanie -może ktoś doradzi jakich?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
(04-01-2018, 16:21 PM)izulka84 napisał(a): Witam, nie wiem za bardzo w którym dziale umieścić ten wątek, więc piszę tutaj..nie jest to o pielęgnicach, ale może ktoś pomoże Smile

Mam akwarium o wymiarach 81x36cm, piach, korzenie, liście, ale nie typowe bw, bo dużo roślinności z terenów azjatyckich. Obsada to 9 sphaerichthys vaillanti, żyją już same parę miesięcy, ale korci mnie dokupienie jednego czy dwóch gatunków rybek. I tu pytanie -może ktoś doradzi jakich?
Czarne wody Azji to super biotopSmile Skąd masz samuraje? Jak sie mają? 

Akwarium chyba podobne do mojego, wrzuć koniecznie zdjęcia. Moje są tu:

https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=7378

Ja bym koniecznie coś dodał. Najlepiej rasbory: brigitae albo maculaty, a na dno piskorki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Samuraje mam od pewnej osoby z Facebooka, która sprowadza rzadkie ryby, ale on jest ze Szkocji, ja mieszkam w Anglii..
Podoba mi się Twoje akwarium, sama założę wątek w przyszłym tygodniu w galerii. Dzięki za radę odnośnie gatunków.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(04-01-2018, 21:38 PM)izulka84 napisał(a): Samuraje mam od pewnej osoby z Facebooka, która sprowadza rzadkie ryby, ale on jest ze Szkocji, ja mieszkam w Anglii..
Podoba mi się Twoje akwarium, sama założę wątek w przyszłym tygodniu w galerii. Dzięki za radę odnośnie gatunków.

Dzieki. Wyrzucilem troche roslin teraz, mam bardziej czarne wody, ale troche microsorium zostalo. Zawsze to taki azjatycki urok.

Samuraje sa czasami dostepne i w Warszawie. Jesli to tak samo wrazliwe ryby jak gurami czekoladowe uwazaj przy wprowadzaniu nowych ryb. Najlepiej od razu miec pod reka srodek na ospe. U mnie kazde moje zaniedbanie konczylo sie ospa...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości