• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [260 l][Ameryka Południowa] Pielęgniczki

#11
Torfowiec selektywnie wyłapuje z wody wapń i magnez. Smile

Możliwe że sam piach jest OK, ale ta domieszka to jakaś glinka- i z niej rozpuściły się jakieś sole.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(04-01-2018, 22:22 PM)Ruki napisał(a): Torfowiec selektywnie wyłapuje z wody wapń i magnez. Smile

Możliwe że sam piach jest OK, ale ta domieszka to jakaś glinka- i z niej rozpuściły się jakieś sole.
Dzieki, gdzie dostac ten torfowiec? Moze po dodaniu tego srodka klarujacego wylapie to filtr. Jak nie to podmienie wode...

Ph i twardosci nie mierzylem, moze jutro.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Przykładowo Allegro:
http://allegro.pl/sphagnum-mech-torfowie...88199.html
lub wszelakie sklepy terrarystyczne.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(05-01-2018, 00:16 AM)Ruki napisał(a): Przykładowo Allegro:
http://allegro.pl/sphagnum-mech-torfowie...88199.html
lub wszelakie sklepy terrarystyczne.

Dzieki wielkie. Kupilem to z allegro. Czy wystrczy jak to wrzuce do akwarium i nie bede musial wymienic wody? Ile tego wrzucic na 200 l wody i ile ma w niej byc?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Daj to do jakieś pończochy, tak z 1-2l, w miejscu gdzie jest przepływ. Po kilku dniach(+-5) wywal i zmierz przewodność. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(05-01-2018, 00:29 AM)Ruki napisał(a): Daj to do jakieś pończochy, tak z 1-2l, w miejscu gdzie jest przepływ. Po kilku dniach(+-5) wywal i zmierz przewodność. Smile

Dzieki. W weekend zmienie polowe wody, a jak po weekendzie przyjdze ten specyfik to wrzuce jak trzeba.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Jeżeli nadal miałbyś obawy co do jakości wody, możesz zastosować Easy-Life Filter Medium (klaruje, zmniejsza przewodność, wyłapuje zanieczyszczenia i potem łatwo je usunąć). U mnie działa (w CW; w BW nie próbowałam).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(05-01-2018, 17:38 PM)Ramirez Dolores napisał(a): Jeżeli nadal miałbyś obawy co do jakości wody, możesz zastosować Easy-Life Filter Medium (klaruje, zmniejsza przewodność, wyłapuje zanieczyszczenia i potem łatwo je usunąć). U mnie działa (w CW; w BW nie próbowałam).
Dzięki. Podmienię połowę wody, wrzucę ten mech, bo już go zamówiłem, i zobaczymy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Jeszcze nie zdazylem podmienic wody i wrzucic mchu, ale przewodnosc caly czas rosnie. Mam juz 450 us 6 dni po zalaniu. Drobiny wytracilem preparatem azoo. Myslalem, ze zatwardza piach, ale jak pisalem wczesniej nie zatwardzal.

Teraz mi przyszlo do glowy, ze to moze korzenie podnosza przewodnosc. Kupilem na allegro od uzytkownika gurami, od ktorego kupowali chyba tez inni na forum.  Korzenie przyszly mokre, zgodnie z opisem. Byly preparowane w solance, a potem moczone jeszcze wedlug opisu 30 dni. Czy to mozliwe, zeby zatwardzaly? Jak dlugo moze to potrwac? Czy ktos mial podobne doswiadczenia?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Sprawdź piach... Sad

Weź szklankę RO, zmierz przewodność, wrzuć garść piachu i zmierz przewodność po 24h. Korzenie nie ma szans by podnosiły przewodność, chyba że NaCl nie zostało całkowicie wypłukane.

Co masz w filtrze? Ceramikę?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości