• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Identyfikacja gatunku Guianacara

#1
Witam wszystkich pielegnicomanniaków. 
Proponuje dyskusję jak w temacie. Jest wiele materiałów na Youtube i sprzedających te pielgnice, jednak wydaje mi się że wciąż jest dużo pomyłek w identyfikacji.
Czy poniższy film to tak jak pisze autor geayi? 


Jak to się ma do artykułu o Stergiossi w nr  1 naszego periodyku?
Czy poniższa tablica jest poprawna?
[Obrazek: 6rsnif.jpg]

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Nie wszystkie G. geayi wyglądają tak samo- zależy to od tego skąd ich linia byla odłowiona Wink. Te z filmu to geayi, ale nie te najładniejsze(albo po prostu są słabo wybarwione) z Oyapock. Zobacz w galerii- Arsik i ja wrzucaliśmy foty tych z Oyapock, inni uzytkownicy rowniez. Tabelka ma rację, ale gujany są bardzo zmienne w ubarwieniu i trudno jest oceniać wedle tej tabeli na podstawie jednego filmu czy fotki.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(29-12-2017, 21:30 PM)Papja napisał(a): Nie wszystkie G. geayi wyglądają tak samo- zależy to od tego skąd ich linia byla odłowiona Wink. Te z filmu to geayi, ale nie te najładniejsze(albo po prostu są słabo wybarwione) z Oyapock. Zobacz w galerii- Arsik i ja wrzucaliśmy foty tych z Oyapock, inni uzytkownicy rowniez. Tabelka ma rację, ale gujany są bardzo zmienne w ubarwieniu i trudno jest oceniać wedle tej tabeli na podstawie jednego filmu czy fotki.

Po czym poznajesz ze to geayi? Jestem nowicjuszem i jak dotąd wyznacznikiem był poczatek płetwy grzbietowej. U geayi jasne a np u stergiossi ciemne.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Po prostu to widać Wink. Mylone geayi są ze stergiosi, gdzie te drugie mają inny kolor i w czasie tarła i poza nim, do tego pasek u młodych stergiosi szybko zmienia się w plamę. Dochodzą też kwestie wyglądu płetw brzusznych i kształtu ryb- stergiosi dorosłe są wyższe. 
Geayi mają często czarne pierwsze promienie płetwy grzbietowej w barwach godowych Smile.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości