• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada do 120x40

#1
Czolem, co byscie polecili jako obsade do akwarium 120x40x63 (h)? Pojawila mi sie opcja wstawienia czegos takiego teraz i zastanawiam sie co tam mogloby plywac. Widzialem kilka podobnych tematow na forum, ale jakos zaden pasujacy idealnie. Woda bedzie ro, wiec kwas nie jest problemem.  Myslalem o pielegniczkach (a. Eremnopyge?) w ukladzie  2+3 plus zwinnik blehera lub h. Rhodostomus (ujal mnie plywajac lawica). Z zalozenia nie chce przeladowywac akwarium.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jak Apisto to pamiętaj, minimum 3 samce. Jeśli zależy Ci na truskawkach to spokojnie możesz spróbować z 3+4 układem.

Co do towarzystwa w postaci rodostomusów czy bleherków nie jestem jakoś przekonany. Dosyć żwawe i aktywne ryby, mogą być zbyt duże i zbyt ruchliwe dla większości Apisto. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Carnegiella strigata też fajnie trzymają się w ławicy
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Przy tak wysokim akwarium można iść w dwa gatunki rozpraszaczy. Na środek jakieś drobnoustki czy bystrzyki-byle niezbyt duże, a na górę smuklenie albo pstrazenice Smile. Czerwonoglowek bym nie brał, dla eremnopyge mogą być zbyt narwane przy dużej ławicy. Copella arnoldi np. niby rosną większe, ale nie będą im tak wchodzić w paradę jak potrafią duże neony czy zwinniki.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Dzieki wielkie, bardzo pomocne odpowiedziSmile akwarium ma 63 cm wysokosci, ale to z opaska, faktycznie pewnie bedzie z 50 cm. A co oprocz truskawek z dostepnych apisto w ukladzie 3 samcow by tam weszlo?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Możesz iść w CW Smile. Wtedy do wyboru masz Apistogramma trifasciata, Apistogrammoides pucallpaensis, Apistogramma eunotus i Apistogramma borelli, możesz połączyć spokojnie 2 gatunki Wink.

Inna opcja- 3+3 Apistogramma baenschi Smile.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(26-12-2017, 00:35 AM)Papja napisał(a): Możesz iść w CW Smile. Wtedy do wyboru masz Apistogramma trifasciata, Apistogrammoides pucallpaensis, Apistogramma eunotus i Apistogramma borelli, możesz połączyć spokojnie 2 gatunki Wink.

Inna opcja- 3+3 Apistogramma baenschi Smile.
Dzieki, CW juz mam w innym akwarium i nie chce tez sadzic roslin. Tylko jakies plywajace maja byc. Przyszly mi do glowy neony zielone, w lawicy moga ladnie wygladac, tylko czy nie sa za male?

Jak mi sie uda przekonac w domu do projektu to bym po swietach ruszalWink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Neony jak to neony, będą rozproszone po całym akwarium Dodgy
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Czołe, czy Waszym zdaniem w tym akwarium (120x40x63) można do pielęgniczek dorzucić 6 - 8 x Pterophyllum leopoldi? Czy raczej powinny być same jeśli takie akwarium jest ok. One chyba nie rosną duże, rozumiem że do 10 cm długości i 15 cm wysokości? To chyba najmniejsze ze "skalarów".
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Przeładujesz baniak rybami, moim zdaniem za dużo wszystkiego już będzie.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości