• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: HELP. gdy glina spod roślin dostanie się do toni wodnej

#1
witam, właśnie spotkała mnie bardzo przyka niespodzianka
wróciłem do mieszkania z akwa po 2.5 dnia nieobecności - woda żur totalny, 95% ryb do piachu

przed wyjazdem podmieniałem 15% + przesadzałem żabienice pod którą miałem kulki gliniane - siłą rzeczy trochę tego do toni się przedostało. Dosypałem również 25kg podłoża po sugestiach jakie otrzymywałem (ten sam piach, z tego samego źródła, przepłukany pod kranem przed umieszczeniem w baniaku)

padły mi skalary, 40 neonów, 7 zwinników blehara, 2 kakadu i kilka otosków

bez strat wszystkie kirysy panda i pstrążnice i kilka otosóków. obstała się ponadto 1 kakadu. ostatnie 2 kiepsko wyglądają, pewnie też padną. ale kirysy i pstrążnice jak gdyby nigdy nic - może to wam pomoże z diagonzą
helenki (ślimaki) też żyją chyba wszystkie

mam przy sobie tylko pH (7.0) i NO3 (wartości z kosmosu, ale to przez śniete ryby podejrzewam), temp 24*C, baniak 350 litrów

zastanawiam się czy wywalać całe podłoże (może jakiś syf w piachu??) czy wystarczy wypłukać ta glinę w cholere


ps: weselszych świąt życzę Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Papja ostatnio miał zdyszki po podmianie wody... Może i u Ciebie jakiś szajs wodociągami poszedł?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(25-12-2017, 20:21 PM)Ruki napisał(a): Papja ostatnio miał zdyszki po podmianie wody... Może i u Ciebie jakiś szajs wodociągami poszedł?

podmieniam na 100% RO, co mogłoby przez to przejść?


zastanawiam się jak to akwa odpalić, bo kirysy itd gdzies wpuścić trzeba.
wypłukać podłoże i podmiana 100%? tragicznie to wyglądało jak przyjechałem
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Zobacz mój wątek... https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=8208 Sad

Ja bym wyłącznie podmienił wodę.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(25-12-2017, 20:37 PM)Ruki napisał(a): Zobacz mój wątek... https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=8208 Sad

Ja bym wyłącznie podmienił wodę.

całą wylewam, bo tak to skisło, że strach podchodzić. ponad dobę musiały te ryby się rozkładać Bezradny
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Witam,

przykro mi ze spotkalo Cie takie nieszczescie w Swieta.
Co to za glina, ktora masz w akwarium? Ja w swoim akwarium dalem 6 kuleczek gliniano torfowych w okolicach roslin i one sie rozpuscily. Jak sie pogrzebie troche piach to mozna sie dogrzebac do tej gliny (ktora unosi sie w wodzie). Czy jest to dla ryb niebezpieczne?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Może być, jeżeli ryby rozkopią (albo akwarysta). Podejrzewam, że kilka razborek Kubotai i neonka poleciały mi w ostatnim kwartale właśnie przez rozgrzebanie dna (dosadzenie zwartki, która nie chciała "siedzieć" w podłożu, więc trzeba ją było próbować usadzić pęsetą kilka razy).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Eee tam, mi kilka razy poszło tyle gliny do wody że zawstydzałem White Water i rybom nic się nie działo. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(27-12-2017, 18:12 PM)Ruki napisał(a): Eee tam, mi kilka razy poszło tyle gliny do wody że zawstydzałem White Water i rybom nic się nie działo. Wink

a jak przebiegało klarowanie się takiego WW? u mnie było ok 25cm widoczności Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
U mnie zaczynało się od 5 cm, po tygodniu było z 15-20 cm, klar po dwóch podmiankach... Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości