• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Sposób na zakwaszanie wody

#81
(01-02-2017, 20:27 PM)novi napisał(a): Tak, za dnia, a w nocy odwrotnieBlush i w małych obj.zbiornikach jakim są akwaria, jak piszę ciągle - rośliny w większej ilości destabilizują.
Dlatego trzeba zadbać o cyrkulację. Jak ktoś pędzi rośliny na nawozach to ma problem - my nie. Nie wiem jak Ty, ale ja mam na stałym poziomie całą dobę Smile
Nie ma, że mały zbiornik, o ryby trzeba dbać, żeby miały warunki jak najbardziej zbliżone do naturalnych.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#82
Tu też nie będzie problemu, ponieważ to jest raczej "lołtekowy" zbiornik. Światełko 0,5 W/l., gleba uniwersalna pod podłożem, mała doza carbo, filtracja ani "niedo", ani "nad", cyrkulacja - jak dotąd - w normie. Zielsko też umiar, chynchów nie ma przesadnych. Jak pisałem jakieś humusy są. Keramzyt popłynął, przy okazji ogarnięty filtr, mała 30 l. podmianka, i po 12 h peha zeszło do 6.4. Dalej będę obserwował co się dzieje, a w wikend podmianka 60 l., co by się ostatecznie przekonać, czy to da się... Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#83
Cześć,

Mam takie pytanie odnośnie zakwaszania wody.
Zamierzam korzystać z RO + mineralizator diskus preis który podnosi tylko GH a KH nie rusza.
Czy KH możemy trzymać na poziomie zerowym ?
Czy mając GH = 10, KH = 0 i zakwaszając wody w żaden inny sposób PH będzie w okolicach 7 ?
Mając GH =10 i kh = 5 mam PH około 7.8

 Czy generalnie wartość KH ma jakieś znaczenie dla ryb ? Czy liczy się tylko GH ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#84
KH jest buforem dla pH.
Dla czego chcesz używać mineralizatora?
Dla jakich ryb chcesz przygotować wodę?
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#85
Taki artykuł znalazłem. Póki co, obszerniejszego nie widziałem.

http://www.pawiookie.pl/artykusy-topmenu...wemenu-371
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#86
(07-12-2016, 08:29 AM)Greek napisał(a): Nie tylko RO - wodę można samemu demineralizować układem żywic kationit-anionit, co jest de facto tańsze niż RO (które wcale drogie nie jest - żeby nie było Wink ) i umożliwia szybsze przygotowanie wody. I nie ma odpadu.

Możesz rozwinąć temat układu żywic kationit-anionit? Zainteresowała mnie informacja o braku odpadu. Da radę to w mieszkaniu zamontować? Bo znalazłem na razie informację o systemach przemysłowych, a to trochę duże jest
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości